Už druhým rokem kromě toho otevřela také sezonní obchůdek s vánočním zbožím. Je to jediný obchod na Pelhřimovsku specializovaný výhradně na vánoční zboží.

Jak vás napadlo otevřít vánoční obchůdek?

Měla jsem k dispozici prostory, tak jsem si řekla, proč je nevyužít zrovna pro obchod s vánočním zbožím. Lidi to docela překvapilo, ale jak to vypadá, nápad se jim líbí. Proto jsme obchůdek otevřeli i letos před Vánoci.

O co mají zákazníci největší zájem?

Nejvíce letí drobnosti pro radost, jako třeba porcelánoví andílci. Samozřejmě se dobře prodávají i adventní věnce, svícny nebo i samotné vánoční svíčky.

Přece jenom je začátek listopadu a do Vánoc zbývá ještě poměrně dost času. Kdy zažíváte největší nápor zájemců o vánoční zboží?

Máte pravdu. Do Vánoc je ještě poměrně daleko a i my máme zatím relativní klid. Nejvíce lidí k nám chodí nakupovat v době adventu, kdy vypukne ta pravá předvánoční nálada.

V čem tkví úspěch obchůdku?

Hlavně v tom, že nabízíme většinu věcí, které sami vyrábíme. Po ručně dělaných výrobcích je stále větší poptávka, což je jedině dobře.

Jak jste říkala, lidem se váš nápad líbí. Otevře se obchůdek i příští rok?

Pokud budeme mít dostatek energie a nápadů, tak tu samozřejmě vánoční obchůdek bude pro zájemce na podzim znovu k dispozici.