Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pekárna Adélka se rodila v garáži

Pelhřimov – Časy se mění, podnikatelské prostředí také. Své o tom vědí i pekaři v pelhřimovské Adélce, největším potravinářském podniku v okrese.

5.11.2009 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Vítů

Hovořili jsme s ředitelem firmy Romanem Teislerem.

Jak vzpomínáte na podnikatelské začátky?
Byla to doba ohromného nadšení. Otec hned po revoluci začal s domácí cukrařinou v garáži, my jsme mu chodili po škole pomáhat. Bezvadný byl tehdejší volný trh. Když jsme poprvé napekli rohlíky a přivezli je večer na náměstí, plný náklaďák jsme vyprodali během půl hodiny. Dnes je všechno úplně jinak.

V čem konkrétně?
Když jsme se po pár letech nastěhovali do současného areálu, měli jsme potíže sehnat pořádné vybavení. Navíc byly velmi drahé a obtížně dostupné půjčky, přímo lichvářské. Dnes si můžeme vybrat ze všech těch technologií. Dramaticky se ale změnila i situace na trhu. Panuje tam obrovský přetlak, uspět není jednoduché. To, že vyrábíme z kvalitních surovin, podle nejlepší receptury a pomocí nejvhodnějších technologií, samo o sobě nic neznamená. Řada obchodníků kouká hlavně na cenu.

Přesto se vám podařilo vybudovat silnou firmu.
Hlavní zásluhu na tom má můj otec, to on postavil špičkovou pekárnu s nádherným zázemím a s dobrými lidmi, s dobrými morálními základy. Na nás teď je, abychom se „poprali“ s trhem.

Už víte, jakým způsobem to uděláte?
Situace je opravdu zvláštní. Manažeři obchodních řetězců kladou důraz na co nejnižší cenu. Řada výrobců je nucena používat levnější náhražky. My přitom víme, že zákazník si raději koupí o pár desetníků dražší rohlík, na němž si opravdu pochutná, a necítí se být podveden. Z toho chceme i nadále vycházet.

Čeho si na svém podniku nejvíce vážíte?
Je toho víc. Těší mě třeba už jen fakt, že ze všeho nejvíce jsme uspěli se základními výrobky, tedy konzumním chlebem a rohlíky. A to dnes vyrábíme plný sortiment ostatních chlebů, běžného a jemného pečiva, knedlíky, měkkou cukrařinu, trvanlivé výrobky, perníky, mouku, široký sortiment lahůdek a hotových jídel. Velký význam má i to, že zůstáváme rodinnou firmou. Máme dobré, pracovité a v oboru vzdělané zaměstnance, kteří si uvědomují, že nám všem jde o společnou a správnou věc. Radost mám i z pokračujícího rozšiřování našich vlastních prodejen. I to je pro nás důležité.

Adélka, a.s.
- založena v roce 1990
- vlastní mlýn, pekařství,
cukrářství, lahůdky, teplá kuchyně
- síť 16 značkových prodejen
- 285 zaměstnanců

Autor: Michal Vítů

5.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení