Z hlavního tahu z Pelhřimova na Jindřichův Hradec tehdy přibyl nájezd do zóny. Ten ale zůstal slepý.

Realizaci umožnil nemalý příspěvek

V průmyslové zóně totiž chyběly komunikace, na které by mohlo napojení vést. Desítky kamionů tak musejí denně stále projíždět ulicemi města.
To se ale od podzimu změní. Podařilo se totiž sehnat peníze na dodělání potřebných silnic. „Celkové náklady na stavbu komunikací se vyšplhají na čtrnáct a půl milionu korun,“ informoval starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

„Získali jsme dotaci od ministerstva financí ve výši dvanáct a půl milionu korun. Zbytek výdajů jsme zaplatili z městského rozpočtu,“ pokračoval Pfaur s tím, že bez příspěvku by se do budování silnic vůbec pustit nemohli.3

„Byl to běh na dlouhou trať, ale jsme rádi, že se na dodělání potřebných vozovek konečně našly prostředky a nájezd do zóny tak ještě do konce letošního roku začne plnit svůj účel,“ doplnil ještě starosta Pfaur.

Zajištění průjezdnosti kamenické průmyslové zóny už celkem spolklo na osmadvacet milionů korun. Třináct a půl milionu korun stálo loňské napojení zóny na hlavní silniční tah. Zbylé peníze padnou na pořízení vozovek v zóně. Na stavbě komunikací v průmyslové zóně už se pilně pracuje.

Podle stavbyvedoucího Bohumila Smíška z První kamenické stavební firmy, která silnice buduje, všechno pokračuje podle plánu. „V současné době připravujeme podkladové vrstvy pro komunikace. Pokud nenastanou žádné komplikace, bude všechno i s položením asfaltových koberců hotovo nejpozději v říjnu,“ popsal stavbyvedoucí Smíšek.

Vznik komunikací vítá i Jan Nemcik, ředitel Edschy Bohemia. Ta je největším podnikem v kamenické průmyslové zóně. A denně do ní jezdí několik desítek kamionů.

Pro lidi i firmy změna k lepšímu

„Jsme rádi, že už nákladní auta pojedou přímo do zóny a nebudou zbytečně zatěžovat dopravu ve městě,“ uvedl Jan Nemcik. „Pro zdejší firmy i lidi žijící v Kamenici nad Lipou to bude rozhodně značná změna k lepšímu,“ dodal Nemcik.

Řediteli Edschy Bohemia dávají za pravdu také samotní obyvatelé Kamenice. „Myslím, že není příliš dobré, když náklaďáky, které se potřebují dostat do průmyslové zóny, jezdí ulicemi města,“ mínila Jana Kubisková, jedna z obyvatelek Kamenice nad Lipou.

„Je skvělé, že se kamiony už zanedlouho budou moci centru Kamenice obloukem vyhnout, “ dodala na závěr Kubisková.