Stále dokola berou za kliku, ale marně. Je zamčeno. Takový scénář se odehrával před budovou hotelu několikrát.

Objednané ubytování už tam na turisty ale nečeká. Hotel totiž musel pro stále narůstající několikamilionové dluhy ze dne na den zavřít.

Hostům však nikdo o ukončení činnosti hotelu nedal předem vědět. „Přijeli jsme s manželem do Kamenice a zjistili, že hotel nefunguje. Nikdo nám ale zrušení našeho ubytování neoznámil,“ uvedla v dopise kamenickému městskému úřadu Venuše Šturmová z Děčína.

Zda se jim peníze vrátí, nikdo neví

„Od provozovatele to není slušné jednání. Jeli jsme sem skoro tři sta kilometrů zcela zbytečně,“ pokračovala Venuše Šturmová.

Nehledě na to, že už v prosinci loňského roku předem za ubytování zaplatila více než tři tisíce korun. Kdo, kdy a jestli vůbec jí a dalším poškozeným peníze vrátí, nikdo neví. S provozovatelem hotelu U Lípy se Deníku nepodařilo spojit. Telefony hlásí, že volané číslo neexistuje a e–mailová adresa už také není v provozu.

Všechny stížnosti nespokojení zákazníci směřují na Městský úřad v Kamenici nad Lipou. „Chodí nám spousty dopisů a e–mailů. Rozzlobení lidé také neustále telefonují. My jim ale pomoci nemůžeme,“ sdělil starosta Ivan Pfaur.

„Jenom je informujeme, aby se obrátili na Policii České republiky,“ pokračoval starosta. Policisté už přijali na provozovatele hotelu několik trestních oznámení.

„Vyšetřování je teprve na začátku. Zatím dáváme dohromady trestní oznámení a čekáme, jestli někdo podá další,“ informovala Hana Kotková, mluvčí pelhřimovské policie. Ani strážcům zákona se provozovatele hotelu zatím nepovedlo zkontaktovat.

„Nepovedlo se nám s ním spojit. Pokud se provozovatel neobjeví, nebude mít kdo zaplatit ani rostoucí dluhy,“ dodala mluvčí Kotková. Krach hotelu U Lípy pro Kamenici nad Lipou znamená konec největšího ubytovatele ve městě. Turisté teď mohou složit hlavu pouze ve dvou menších penzionech nebo na internátu kamenické střední školy.

Zavření hotelu udělalo čáru přes rozpočet v ubytování pro blížící se Novákovské dny. U Lípy byly zajištěné noclehy pro účinkující na hudebním festivalu k šedesátému výročí hudebního skladatele a kamenického rodáka Vítězslava Nováka.

„Zatím nevíme, kde seženeme ubytování pro tolik významných muzikologů a interpretů, kteří v září na oslavy do Kamenice nad Lipou přijedou,“ uzavřel starosta Ivan Pfaur.