Jako nejvhodnější místo pro realizaci záměru byla vybrána lokalita u hřiště IV. základní školy, kde roste nová bytovka. V plánu této stavby je zaneseno i parkoviště. To navrhl investor bytového domu zastřešit. „Je nutné provést změnu ve stavebním povolení. To by se mělo schvalovat v červnu,“ sdělil jednatel firmy RM Invest Ladislav Med.

Otázkou je, kdo garáže postaví. RM Invest výstavbu financovat nechce. „V současné době si to po finanční stránce nemůžeme dovolit,“ vysvětlil Ladislav Med. Náklady podle jednatele RM Investu činí něco kolem dvanácti milionů korun.

Velká investice

Odhadovaná částka, za kterou by bylo možné garáže odkoupit, se pohybuje kolem dvě stě padesáti tisíc korun za garáž. Za tyto peníze by si je mohli pořídit jak majitelé bytů v rostoucí bytovce, tak obyvatelé z přilehlého sídliště. „Parkhaus by řešil zájem o parkovací místa ve městě,“ uvedl místostarosta Tomáš Dufek. Podle ankety by si za navrhovanou cenu garáž ovšem koupil málokdo.

„Za takovou cenu bych si garáž určitě nekoupil. To je dvojnásobek cen garáží v Pelhřimově,“ řekl Martin Kolářik z Pelhřimova.

Kdy se začne stavět, to zatím není jasné. „Že by se od výstavby upustilo, to se nedá říct. Spíše budeme hledat jiného investora,“ uvedl Ladislav Med. K realizaci zbývá dokončit ještě několik kroků.

„Je třeba schválit změnu územního plánu, stavební povolení pro dodavatele a také vyřešit přeložení vysokotlaké stanice plynu u ostatních pozemků,“ vysvětlil Tomáš Dufek. Pozemky, na kterých má parkovací dům vzniknout, chce radnice pronajímat za čtyři koruny na metr čtvereční, a to na dobu devadesáti devíti let. Stejně tak je tomu u stávajícího parkovacího domu, u myčky automobilů Iromez v Pražské ulici.