Najdeme ji i mezi nejlepšími domácím dálkařkami a výraznou měrou se podílela na historickém oddílovém úspěchu, jímž bylo druhé místo Slavoje v první lize a následný postup družstva do extraligové baráže.

Individuální vícebojařské tituly jsou ovšem přece jen významnější. „Letošní sezona byla určitě vydařená. Za cennější považují letní titul, ale i prvenství na halovém mistrovství v pětiboji má svoji důležitost. Hala mi ukázala, jak by mohla sezona vypadat, byl to první test spolupráce s novou trenérkou Martinou Blažkovou,“ říká Dorota Skřivanová.

Talentovanou sportovkyni, která pochází ze Ctiboře u Častrova, objevili pro atletiku funkcionáři a trenéři pacovského klubu na školních soutěžích. Studentka pelhřimovského gymnázia začala pak za Slavoj závodit v roce 2015. Postupně se připravovala také v Nové Včelnici a poté, co začala studovat v Praze práva, v pražských klubech. „Dva roky jsem trénovala pod trenérem Rudolfem Černým na Dukle, před letošní sezonou jsem přešla k Martině Blažkové, která působí v Univerzitním sportovním klubu. Určitě se v mé kariéře jedná o posun,“ zmiňuje Dorota Skřivanová.

Pětibojařské zlato na republikové hale v polovině února v pražské Stromovce brala za 4238 bodů, nejlepší byla tehdy v kouli, výšce a na osmistovce, druhá v dálce a pátá na šedesát metrů překážek. Přes čtyři tisíce bodů se dostala už jen Kateřina Dvořáková z USK, která byla zpět o 27 bodů.

Prvenství na mistrovství republiky venku, které hostila o prvním červnovém víkendu Třebíč, získala Dorota Skřivanová díky zisku 5773 bodů. Druhá Barbora Zatloukalová z Olomouce zaostala o rovných padesát bodů.

V Třebíči ovládla dvaadvacetiletá pacovská atletka kouli a dálku, druhá místa zapisovala ve výšce, na osmistovce a na dvoustovce, čtvrtá byla na překážkách a pátá v oštěpu.

Právě poslední uvedená disciplína je dlouhodobě noční můrou aktuálně nejlepší české vícebojařky. „Oštěp je mojí nejméně oblíbenou disciplínou. Pořád se s tím snažím něco dělat, věřím, že to jednou přijde a začnu oštěpem házet víc, alespoň přes čtyřicet metrů. Kdybych házela kolem 42 nebo 43 metrů, body by šly hodně nahoru,“ vypráví o své slabině Dorota Skřivanová.

I když jí přináší solidní body, nemá úplně ráda ani kouli, naopak nejoblíbenější je pro ni dálka, libuje si i na dvoustovce. „Letos jsem se zlepšila běžecky, i z toho mám docela radost,“ dodává. Přehlédnout nelze ani kvalitní výškařské výkony, na šampionátu v Třebíči zdolala Dorota Skřivanová hodnotných 174 centimetrů.

Výrazně pomohla k druhému místo ve skupině A v první lize družstev, které znamenalo start v extraligové baráži. Ve třech kolech soutěže získala 87 bodů, z celkových 519 na kontě Slavoje. „Družstvo bylo letos super, do Pacova přestoupila Míša Kovandová, která byla velkou posilou, hodně se prosazovala Renča Tenklová, dařilo se i talentovaným mladým závodnicím. Družstvo bude silné i v dalších letech,“ odhaduje Dorota Skřivanová.

Sama zůstane i pro sezonu 2022 u vícebojů. „Já nic jiného neumím,“ říká zbytečně skromně. Vždyť na červnovém mistrovství republiky žen ve Zlíně skončila ve skoku do dálky v osobním rekordu 603 centimetrů na čtvrté příčce, od medaile ji tehdy dělilo třináct centimetrů. A z únorového halového mistrovství republiky v Ostravě má v dálce za 601 centimetrů dokonce bronz.

Cíle ale má jasné. „Chtěla bych obhájit letošní vícebojařské tituly, po úspěšné sezoně nemůžu myslet na nic jiného. Kdyby se mi podařilo výkonnost posunout, hlavně zlepšit ten oštěp, ráda bych si zkusila i nějaký zahraniční mítink,“ odhaluje plány Dorota Skřivanová.