Na čtyřdenní klání dívky z Vysočiny jely bezmála dvanáct hodin a užily si nejen cestování, ale také atmosféru celého klání, přestože pomýšlely na vyšší umístění. V Prešově startovaly již v minulém roce, ale v mladší kategorii A13, v níž došly až do semifinále. Loni z toho nakonec byla čtvrtá příčka, letos už si dělaly zálusk na medaili.

Výtečným způsobem prošly základní skupinou B, kterou vyhrály bez ztráty bodu při skóre 54:34. Celkově se do čtvrtfinále kvalifikovaly jako druhé nejlepší, což znamenalo, že je potká souboj se sedmými Chorvatkami ze Záhřebu. S nimi se utkaly již ve skupině, kde je zdolaly 18:15.

Ilustrační foto.
Cizinec podváděl s tafografem, vyšlo ho to na sto tisíc a hrozí mu i vězení

„Možná to byl ten důvod, že nám druhý vzájemný zápas nevyšel. Asi tam bylo mírné podcenění, z něhož pramenily chyby. Nedařilo se, až z toho byl takový odevzdaný výkon,“ zhodnotila nepovedené čtvrtfinále Iveta Brabcová, žirovnická trenérka. Na Slavoj tak zbyl boj jen o páté místo, které po vítězstvích nad domácím družstvem a Maďarkami z Budapešti uhrál.

„Holky doplatily na systém turnaje, když ve skupině za sebou nechaly Chorvatky i Polky, jež ale pak celkově skončily před nimi. Kromě čtvrtfinále podávaly úžasné výkony, především Maďarky na závěr totálně přehrály,“ je Brabcová s pátou příčkou v XIII. ročníku „Hummel 4 Sport Cupu 2019“ vcelku spokojená.

Celkově se v šarišské metropoli prezentovalo v šesti kategoriích 71 družstev z Ukrajiny, Polska, Chorvatska, Maďarska, Srbska, Lotyšska, Estonska, ČR a Slovenska.

Z výsledků – základní skupina B: Žirovnice – Legnica 21:13, Záhřeb 18:15, Michalovce II 15:6. Čtvrtfinále: Záhřeb 9:15. O 5. – 8. místo: Prešov 21:14. O 5. místo: Angyalföldi 18:12. Konečné pořadí – kategorie A15: 1. Rugvica (Chorvatsko), 2. Ferencváros (Maďarsko), 3. Trešnjevka Zagreb (Chorvatsko), 4. Legnica (Polsko), 5. Žirovnice, 6. Angyalföldi Sportiskola és DSE (Maďarsko), 7. Iuventa Michalovce I., 8. ŠŠK SLŠ Prešov, 9. Handball Zlatná na Ostrove, 10. Iuventa Michalovce II., 11. THA Martin (vše Slovensko), 12. 1. SC Bohumín 98. 

Dělostřelecký granát ráže 7,7 cm šrapnelový M75.
Pyrotechnici v pátek jeli do Čejova. Na půdě jednoho z domů našli granát