Pozval také dívčí družstvo ze Žirovnice, které se nijak netajilo tím, že si do hlavního města přijelo pro celkový triumf. Málokdo ovšem čekal zisk prvenství s takovou převahou.

Akce se zúčastnily čtyři týmy z Prahy, s nimiž se hráčky z Vysočiny vůbec nepáraly. Dohromady jim nastřílely 48 branek, přičemž pouze 8 inkasovaly. „Hra našich děvčat byla založena na kvalitním projevu v obraně. Našimi oporami byly tradičně brankářky," pochválila trenérka Slavoje Iveta Brabcová gólmanky Anežku Bláhovou a Kateřinu Kneslovou.

Strážkyně svatyně si zahrály i v poli, protože několik házenkářek do Prahy s družstvem nejelo. „Postihla nás před odjezdem marodka, holek zbylo málo, ale účast jsme rušit nechtěli. Jely ty, co byly zdravé, na hřišti je tak čekal o to větší výdej sil. Avšak popraly se s tím bez problémů," uvedla Brabcová, jíž se líbil zodpovědný přístup jejích svěřenek. Měla radost z toho, že dívky praktikovaly v zápase věci, jež se naučily v tréninku.

Do střelecké listiny se zapsala všechna děvčata, která ukázala, že jsou ve své věkové kategorii jedněmi z technicky nejvyspělejších v celé republice. Na Astře předvedly vše, co je potřebné pro úspěch, a sice razantní a přesnou střelbu z delší vzdálenosti, sběhy a záběhy křídel, rychlé a dlouhé přihrávky do trháků a také využívání hry pivota.

Kromě Pražanek Žirovnice bez problému pokořila i jihočeský Písek a začátečníky z Milovic, což je městečko ležící asi čtyřicet kilometrů od české metropole. „Na konci března se do Prahy vrátíme, čeká nás tam start na velkém mezinárodním turnaji. Holky už se těší," prozradila Brabcová, že s týmem bude zúčastní XXV. ročníku „Prague Handball Cup 2016", který se koná 24. až 28. března po celé Praze, neboť se v něm představí 472 družstev ze 32 zemí celého světa.

Výsledky Žirovnice: Astra Zahradní Město 18:1, Písek 14:2, Slavia 9:2, Kobylisy 11:3, Milovice 17:5, Chodov 10:2. Konečné pořadí: 1. DHK Slavoj Žirovnice 12 (79:15), 2. DHC Slavia Praha, 3. TJ Sokol Písek, 4. TJ Sokol II. Kobylisy, 5. TJ Astra ZM Praha, 6. TJ JM Chodov, 7. HKM Milovice. Sestava a góly Žirovnice: A. Bláhová, Kneslová 3 – E. Bláhová 5, Brabcová 24, Coufalová 15, Čechová 2, Hemberová 8, B. Heřmánková 17. (rop)