„Byl jsem mile překvapen výkony, které tam všichni naši závodníci předvedli. V posledních týdnech jsem se hodně soustředil na to, abych výkonnostně posunul Ivetu Jiránkovou a Dominiku Hronovou, které startovaly na turnajích Grand Prix, takže naše tréninky byly hodně vydatné. To se zřejmě odrazilo na výkonnosti dalších závodníků. V Srbsku byli jedním slovem skvělí,“ těšilo trenéra Petra Lacka.

Přitom v Bělehradě se sešla velmi silná konkurence. Představovaly ji hlavně výběry velmocí taekwonda Německa a Španělska. „Blíží se mistrovství Evropy do 21 let a kadetů a v těchto týmech vrcholí boje o nominace. Právě se zástupci těchto týmů jsme nejčastěji prohrávali,“ zmínil se Lacek.

Bronzová medaile v kategorii do 49 kilogramů potěšila Dominiku Hronovou, která v posledních turnajích Grand Prix dvakrát prohrála v prvním kole. Tentokrát na jejím štítě zůstaly dvě soupeřky. Mihaela Senjak z Bosny nebyla velkou překážkou, česká závodnice ji vyřadila 23:2 na body. To čtvrtfinálová soupeřka Fatma Saridogan byla jiná liga. Členka tureckého národního týmu má ve své sbírce i medaili z mládežnických olympijských her. „Dominika vybojovala cenné vítězství v poměru 7:6. Vedla už vyšším bodovým rozdílem, ale obrat znamenal kop soupeřky z otočky. Turecká závodnice šla na chvíli do vedení, ale Dominika dokázala vteřino před koncem to samé. Vzala si vedení zpět a tím i postup do dalšího kola,“ popsal vývoj boje Petr Lacek.

Mistryně Evropy Španělka Blanka Palmer Soler už byla nad síly Hronové. Semifinále skončilo 5:2. „Byl to vyrovnaný boj. Dominika ale v něm prohrávala, takže v posledním kole byla nucená riskovat. Při tom hazardu při jedné technice inkasovala,“ vysvětlil trenér a dodal: „To nic nemění na tom, že na turnaji podala výborný výkon. Španělka pak kategorii vyhrála.“

O druhou bronzovou radost se postaral Jiří Šťastný v kategorii kadetů do 61 kilogramů. Ten po pohodovém vítězství 21:3 na řeckým soupeřem narazil na Berkena Pazara. „Konečné skóre 35:21 pro Němce vypadá basketbalově. Přesto si troufám tvrdit, že to byl kvalitní a vyrovnaný boj. Jen nám trochu uteklo druhé kolo. Jirka v něm inkasoval na hlavu a na chvilku zazmatkoval, pustil se do bezhlavého útočení. Oceňuji to, že se pak zklidnil, změnil rytmus boje,“ chválil Lacek svého svěřence.

Potěšili i další závodníci. „Víc než medaile mě zajímá kolik jsme přešli bojů. Vyřadili jsme osm soupeřů, závodníci z Prahy tři, Panteři z Humpolce jednoho. V tomto směru hodnotím turnaj jako velmi úspěšný,“ zmínil se Lacek.
Vynikající výkon podal především Jakub Skořepa, který si poradil s účastníkem olympiády v Riu a turnajovou dvojkou, následně prohrál se Španělem. „Z jeho strany to byl famózní výkon. Mělo to hlavu a patu, výborně se pohyboval. Bojuje o nominaci na Univerziádu a vzal to za ten správný konec,“ těšilo trenéra.