Pelhřimov sice v Praze v poslední minutě normální hrací doby srovnal, ale nastavení rozjásalo domácí hráče. „Rozhodlo neproměnění našich vyložených brankových příležitostí. V prodloužení to je o štěstí, které se přiklonilo k domácím," uvedl v hodnocení trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

BLACK ANGELS – PELHŘIMOV
5:4 PP.
Duel o záchranu žádnými taktickými manévry nezačal. Ve 3. minutě mohli jít do vedení domácí, střelu Nekoly ale zastavila tyč. V 5. minutě se Pelhřimov dostal do přečíslení třech proti jednomu a vyřešil ho na jedničku. Po přihrávce Švrkaly skóroval Hendrych.
Pak měl tutovku jeho spoluhráč Běhounek, jenže navýšit skóre odmítl, takže se domácí dostali k vyrovnání. Přečíslení třech proti dvěma mazácky vyřešil Novotný. Black Angels se dlouho neradovali. Hned v následující minutě to vzal na sebe Fučík a po dvacetimetrovém sprintu našel mezírku nad Körberovým ramenem.

Čtyři dvojky svítily na časomíře, když bylo opět vyrovnáno. Pohotovou střelou se prosadil Hromádko. Pelhřimov šel potřetí a naposledy do vedení ve 30. minutě. Po standardní situaci u mantinelu přesně mířil Konečný.

Třetí třetina přinesla urputný boj, v němž se štěstí začalo přiklánět na stranu domácích. Ve 49. minutě vyrovnal Král, pak neproměnil trestné střílení Mátl, takže obrat završil až v 56. minutě Nekola. Hráči Spartaku přidali na bojovnosti a vyplatilo se jim to. Při power play v poslední minutě srovnal důsledný Kučera.

Nastavení skončilo už po 104 vteřinách, když přihrávku Krále proměnil ve vítězný gól domácích Nekola.

Branky a nahrávky: 16. Novotný (Štěrba), 23. Hromádko, 49. Král (Michálek), 56. Nekola (Hněvkovský), 62. Nekola (Král) – 5. Hendrych (Švrkala), 17. Fučík (Kos), 30. Konečný (David), 60. Kučera (Poduška). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 1:2 – bez využití. Diváci: 30. Střely na branku: 24:23. Třetiny: 1:2, 1:1, 2:1 – 1:0. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Kocián, Švrkala, Kučera, Konečný, Zrzavý, Fučík, Hendrych, Podařil, David, Běhounek, Poduška.
Ostatní výsledky – čtvrtfinále play off: Start 98 – Znojmo 7:8 po prodloužení, Hattrick Brno – Liberec 4:9, Ústí nad Labem – Česká Lípa 4:10, Kladno – Svitavy 8:2, play down: Rožnov pod Radhoštěm – 1. MVIL Ostrava 2:7.