Že se bude hrát o následujícím víkendu už nedoufají ani ti největší optimisté. „Hrát se má osmadvacátého listopadu. Vzhledem k tomu, že stále platí nouzový stav, a dá se očekávat, že bude prodloužen, turnaj pořádat nemůžeme,“ vysvětlila Anna Příhodová, organizační pracovnice humpoleckého oddílu.

Turnaj Zálesí je tradičně letní záležitostí. Letos se v srpnu nehrál, protože až na jednu výjimku všichni účastníci start na něm odřekli. Důvodem byla jarní vynucená přestávka a nedostatečný čas na přípravu. Pořadatelé ho tak přeložili na listopad do haly.

Jenže přišla druhá vlna epidemie koronaviru a řeší se, zda se bude hledat nový termín nebo se celý ročník zruší. Turnaj Zálesí přitom v minulosti rušila jen světová válka, jinak se hrálo. „Vím to, i proto se snažíme najít řešení. Ještě se o tom budeme na výboru oddílu bavit a ve hře je, že bychom ho uspořádali po Novém roce. Pak by v jednom kalendářním roce byly sice turnaje dva, ale zůstali bychom věrni historickému odkazu,“ prohlásila Anna Příhodová.

O turnaj v listopadovém termínu byl přitom poměrně velký zájem. Účast přislíbily druholigové Modřany a Chomutov, pořadatelé byli blízko k dohodě s jedním z prvoligových celků. O účasti uvažovali v Podlázkách a Opatovicích.