Od příštího roku by chtěl soutěžit s těmi nejlepšími bez rozdílu věku. Po třicítce to je trochu troufalost. „Myslím si, že budu konkurenceschopný. Je reálné, že se v republikových závodech budu pohybovat kolem desátého patnáctého místa,“ odhaduje.

Sezonu v září víceméně ukončil. Měsíc odpočíval. „Udržoval jsem se lehkými kruhovými tréninky, turistikou, plaváním. Bylo to hlavně z toho důvodu, že jsem se cítil opotřebovaný. Začalo se mi ozývat koleno,“ vysvětlil.

Před pár dny zvolna začal přidávat na tréninkových dávkách. „Už si chodím víc zaběhat, kousek od domova mám venkovní hřiště s překážkovou dráhou, takže tam trávím hodně času. Posilovny jsou zavřené, to mě omezuje,“ mrzí Jana Zabloudila. Přesto dodává: „Letos už se nemám kam hnát. Výsledkově mám splněno. Pokud ještě někde budou závody, tak se na ně vydám spíše z důvodu, aby si zpestřil trénink a dobře se nachystal na následující rok.“

Jedné věci v končící sezoně musí ale litovat. Přišel o účast na evropském šampionátu. Ten se měl konat v té době koronavirem sužované Itálii. „Mrzí mě to hlavně z toho důvodu, že trať měla být v krásném prostředí. Bohužel. Pozitivní je, že mistrovství Evropy nebylo zrušeno, ale jen odloženo. Snad se tedy do Itálie podívám v příštím roce,“ plánuje.

Co jsou závody OCR?
OCR znamená Obstacle Course Races, což bychom mohli přeložit asi jako Závody na překážkové dráze. První závody toho typu se objevily v Americe v roce 2010 a velmi rychle se přenesly i k nám. Jde o moderní typ závodů, který si získává čím dál větší popularitu. Nejde totiž jen o samotný běh, ale kombinaci s překonáváním zejména silových překážek.