Při rozdílu třinácti branek nemá smysl oprávněnost výhry favorita zápasu jakkoliv zpochybňovat. Nicméně minimálně v prvním poločase se hrála vyrovnaná partie. „Soupeře jsme přehrávali v postupném útoku, ale selhávali jsme v koncovce,“ vyjádřil se kouč Nového Veselí Peter Kostka. U domácího trenéra Daniela Vala našel možná až překvapivě souhlasné stanovisko. „Po prvním poločase jsem klukům říkal, že jsme nehráli dobře a vedení 16:11 nebylo zasloužené. Pro Veselí byl takový výsledek až krutý,“ uvedl.

Tým z Vysočiny ovšem zůstal u nelichotivé šablony posledních zápasů, které ho vrhly až na samé dno extraligové tabulky. Udělal obrovské množství elementárních chyb. „Nedařilo se nám v oblasti křídel, neskórovali jsme z vyložených příležitostí. Nevyužili jsme dva nadějné protiútoky, dva náskoky z pivota. Soupeř nás okamžitě potrestal. Jednoduše a dokonale platilo nedáš, dostaneš,“ rozebíral zápas Petr Kostka.

Vzhledem k tomu, že to bylo v poločase už o pět branek, mělo Nové Veselí šanci na bodový zisk jen minimální. V prvních minutách druhé půle ještě sympaticky bojovalo, ale manko přesto narůstalo. „Potom už na nás padla deka,“ přiznal kouč, který zbytku zápasu využil k větší rotaci hráčů na hřišti. „Posledních deset minut jsem dal prostor i mladým. Samozřejmě, že je to pro ně v takovém stavu kruté jít na hřiště, ale na druhou stranu nabírají zkušenosti,“ uvedl.

Vánoční pauza se týmu po sérii nepovedených zápasů hodí. „Důležité bude pročistit hlavy a prostě tvrdě pracovat. Sport je spravedlivý, tvrdá práce se vrátí. Je jasné, že to bude velmi náročné. Nechceme se vymlouvat na mladý tým nebo nezkušenost či zahozené šance, prostě musíme být lepší,“ prohlásil chlapsky Peter Kostka.