Vyrovnané bitvy rozhodovaly poslední minuty

Pelhřimov – Dva velmi dramatické zápasy s Pískem sehráli basketbalisté Pelhřimova U12 v rámci jihočeského přeboru.

20.2.2015

Ilustrační foto.Foto: Pavel Sonnek

Oba rozhodovaly až poslední minuty. V prvním z nich tým z Vysočiny uspěl, ve druhém se musel před výkonem soupeře sklonit.

PELHŘIMOV – PÍSEK 55:47
V prvním utkání proti tradičnímu soupeři začali domácí vlažně a v první čtvrtině nabrali ztrátu 12 bodů. Chyby byly hlavně v obraně. Ve druhé desetiminutovce se Pelhřimov zlepšil a dotáhl se na tříbodový rozdíl. To platilo i o třetí čtvrtině, která už znamenala srovnání skóre. Ještě pět minut před koncem byl vyrovnaný stav 47:47, ale pak už dávali koše jen domácí a šňůrou osmi bodů zápas rozhodli.
Body za Pelhřimov: David 19, P. Dvořák, Kadlec 9, Podlaha 6, Zadražil 4, Skořepa, Franěk 3, Rizák, Zvolánek 2. Vývoj skóre po čtvrtinách: 11:23, 28:31, 39:39.

PELHŘIMOV – PÍSEK 63:72
I odveta byla bojem o každý míč, ale lépe ji začal Pelhřimov. Minimální náskok před soupeřem držel i v poločase. Ve třetí čtvrtině se domácím povedlo dokonce odskočit na rozdíl deseti bodů, avšak Písek zabojoval a před poslední částí polovinu ztráty smazal. Zápas rozhodla závěrečná pětiminutovka, v níž se Pelhřimovu už nepovedlo skórovat. Naopak hosté se těšili z třináctibodové šňůry a posléze i zaslouženého vítězství.
Body za Pelhřimov: Kadlec 17, P. Dvořák, Zadražil 11, David 9, Forejt 5, Skořepa, Dvořák 4, Rizák 2. Vývoj skóre po čtvrtinách: 22:17, 35:32, 57:52. (vp, va)