V uplynulém školním roce se do projektu zapojilo celkem 1262 škol. Třetina z nich splnila podmínky pro losování hlavních cen od společnosti Hervis Sports, které se uskutečnilo v polovině června v trampolínovém centru HOP Arena Praha při slavnostním předání hlavních cen. „Učitelé i děti se sem sjeli z celé republiky. Jsem moc rád, že si kromě oficialit mohli akci také užít a že se potkali se sportovními osobnostmi. Výběr místa v trampolínovém centru byla trefa do černého. I učitelé se vyřádili do sytosti,” těšilo sportovního manažera projektu Štěpána Janáčka.

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky. Jeho cílem je ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu. Školy si mohou vybrat, zda budou s žáky plnit disciplíny Olympijského diplomu vhodné pro 1. stupeň ZŠ a pomohou jim tak vybrat sport, pro který mají přirozený talent, nebo se zapojí do Odznaku všestrannosti, jehož disciplíny rozvíjejí sportovní všestrannost. Každý rok se zapojí přes 150 000 žáků z celé ČR.

Třicet pět vítězných škol vylosoval dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice a sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor. Školy získaly poukaz na sportovní vybavení v hodnotě od 10 do 60 tisíc korun.

Ty využijí na nákup vybavení do svých tělocvičen. Mezi pomůcky, které si mohou školy díky výhře pořídit, patří například činky, dresy, cvičební podložky či pomůcky na míčové sporty. „Odměnu určitě využijeme na nákup nových florbalových hokejek a míčů,“ plánuje Dagmar Zelinková ze ZŠ Komenského v Třebíči.

První část odměn musí školy vyčerpat u Hervis Sports do konce června, zbytek do konce srpna. „Ještě jsme se definitivně nerozhodli, ale určitě nakoupíme míče a pálky na badminton,“ naznačila přibyslavská tělocvikářka Zdeňka Šedová.

Kromě pětatřiceti výherních škol se i všechny ostatní zapojené mohou už 29. června těšit na Olympijské diplomy a Odznaky všestrannosti, které žáci získají díky svému celoročnímu zapojení v Sazka Olympijském víceboji.

Logo Sazka Olympijský víceboj