Ti po dramatické bitvě s Ústím nad Labem vybojovali prvním letošní výhru a dostali se na dostřel příčkám, které po základní části zajistí start v play off.

„Získali jsme tři body, jsem maximálně spokojený. Už se stabilizovala sestava a povedlo se nám navázat na dobrý výkon z Kladna. Jediné, co mě trochu mrzí, je velké množství neproměněných šancí, zápas mohl být rozhodnutý dříve," svěřil se trenér Spartaku Petr Zajíček.

PELHŘIMOV – ÚSTÍ N. L. 5:4
Domácí mohli jít do vedení už ve 2. minutě, kdy Charouzek sebral míček obránci, postupoval sám na brankáře, jenže ten si s jeho střelou poradil. Na druhé straně nevyužil přečíslení dvou proti jednomu Nergl a šance se dál střídaly. Na změnu skóre se nicméně čekalo až do 19. minuty. To si trest za nedovolené vrážení odpykával Nergl a Pelhřimov přesilovky umí. Po přihrávce Fučíka si zjednal respekt v brankovišti Kučera a dotlačil míček do sítě.

Druhou třetinu začal Spartak nešťastně, Krůšek si vstřelil vlastní gól. Pelhřimov si i tak udržoval optickou převahu a v polovině zápasu si vzal vedení zpět. Kos vybídl skvělou přihrávkou Podušku a lety prověřená spolupráce slavila úspěch. K další změně stavu už nedošlo, oba týmy se do zakončení příliš nehnaly, druhá třetina přinesla na obě branky v součtu jen devět střel.

To závěrečné dějství mělo jiné grády. Nejprve David šťastně prostřelil Hlavu, ale radost Pelhřimova z dvougólového náskoku měla jepičí život. Odpověď zařídil Kopecký a strhla se doslova přestřelka. David svým druhým gólem zvýšil na 4:2, ale dostalo se mu další odpovědi od Kopeckého. Tři minuty před koncem Ústí dokonce vyrovnalo a už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení. Zrušil ho ale trefou na 5:4 pelhřimovský Kučera. Do konce chybělo pouhých dvanáct vteřin.

Branky a nahrávky: 19. Kučera (Fučík), 31. Poduška (Kos), 47. David (Knězů), 50. David (Švrkala), 60. Kučera (Kos) – 27. vlastní, 49. Kopecký (Vojta), 50. Kopecký (Filipec), 58. Nikolič (Kopecký). Rozhodčí: Baloun a Čížek. Vyloučení: 0:2 – využití: 1:0. Střely na branku: 18:17. Diváci: 107. Třetiny: 1:0, 1:1, 3:3. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, Krůšek, David.

Ostatní výsledky: Start98 – Opava 4:5 po nájezdech, Litvínov – Znojmo 7:6 po prodloužení, Hattrick Brno – Česká Lípa 4:7, Rožnov pod Radhoštěm – Black Angels 12:6, Svitavy – Kladno 4:8.