„Pořadatelé letos týmovou soutěž rozdělili do dvou kategorií. Do jedné se počítaly výsledky juniorů a seniorů, do druhé zasáhli kadeti, žáci a děti. Nám se povedlo vyhrát obě dvě," pochlubil se trenér týmu Petr Lacek.

Pro pelhřimovský klub je mistrovský titul už tradiční záležitostí. Taekwondo Lacek vybojovalo osmý v řadě, desátý celkem. Za bojovníky z Vysočiny skončily pražské týmy Cobra a Kangsim, v mladší kategorii pak Hradec Králové a Teplice.

„Rok od roku to máme těžší, špička se vyrovnává," přiznal Lacek, kterého nepotěšily výkony rozhodčích. „Už aby byly elektronické helmy, protože chyb v bodování kopů na hlavu bylo mnoho. Kvalitě mistrovství to ublížilo."

Benešová povolila soupeřkám jen bod

V záplavě medailí se těžko hledá hvězda, co táhla tým. Ostře sledovaná byla ale Natálie Benešová, která má před kadetským mistrovství Evropy. Dva týdny před odjezdem do Štrasburku má očividně formu, domácí konkurenci deklasovala rozdílem několika tříd. „V kategorii do 55 kilogramů měla tři soupeřky. Porazila je úhrnným skórem 63:1," nechal promluvit čísla Petr Lacek.

Pelhřimovský klub zcela ovládl ženské kategorie do 62, 67, 73 a 73+. V nich bral zlaté medaile zásluhou Libuše Medové, Ivety Jiránkové, Veroniky Krejčové a Terezy Schindlerové.

Na týmovém úspěchu se podílely i relativně neznámé tváře. Za překvapení lze považovat vítězství Davida Vanhasselleho mezi kadety do 37 kilogramů, či Johany Kochrdové mezi těmi úplně nejmladšími. Po stagnaci výkonnosti na jarních turnajích se titul nečekal ani od Michala Pohana, velkým překvapením je triumf žákyně Karolíny Tůmové. „O jejích kvalitách nepochybuji, ale kvůli nemoci měsíc netrénovala. Proto je její vítězství překvapivé. Uspěla ale zaslouženě, dokázala na tatami skvěle prodat všechny taktické pokyny," pochválil mladou bojovnici trenér.

Přehled mistrů republiky

Seniorky do 62 kg: Libuše Medová, seniorky do 67 kg: Iveta Jiránková, seniorky do 73 kg: Veronika Krejčová, seniorky nad 73 kg: Tereza Schindlerová.
Juniorky do 55 kg: Dominika Hronová, junioři do 55 kg: Pavel Hájek, junioři do 73 kg: David Šimek.
Kadeti do 33 kg: Tomáš Hron, kadeti do 37 kg: David Vanhasselle, kadetky do 47: Michaela Razimová, kadetky do 55 kg: Natálie Benešová.
Žákyně do 30 kg: Karolína Tůmová, žáci do 45 kg: Jiří Šťastný.
Děti-chlapci do 24 kg: Radoslav Petrov, děti-chlapci do 30 kg: Michal Pohan, děti-dívky do 33 kg: Johana Kochrdová.