Pro všechny byla přítomnost atletické veličiny milým překvapením. „Hledal jsem závod na Vysočině, kde by nebylo dlouhé plavání. Jsem totiž špatný plavec,“ nechal se slyšet Šebrle.

Právě účinkování ve vodě ho vyřadilo z boje o lepší umístění. „To ale nic nemění na tom, že byl kořením závodu. Všichni byli nadšení,“ uvedl za pořádající oddíl František Boudný.

Za typického letního počasí se s podmínkami nejlépe popasoval triatlonista z Cyklo Kněžice Jaroslav Tuna. Z vody vylézal po plavecké části sice až na devátém místě, ale vyrovnanými výkony na kole a v běhu nenechal nikoho na pochybách, že si doběhne pro vítězství. „Jarda má silné kolo. Denně najezdí padesát kilometrů do práce a pak si jde ještě zaběhat patnáct kilometrů. Má natrénováno,“ uznal Boudný

Podobně si vedl jihlavský Martin Buček, v cíli oba závodníky dělilo 39 sekund. Na třetí místo se vyšvihl díky výbornému běhu ledečský Petr Miláček. Mezi ženami dominovala podle očekávání favoritka Milada Brabcová.

Kněžický závod je součástí Krajského poháru v triatlonu a zúčastnilo se ho více než osm desítek triatlonových nadšenců. To pořadatele potěšilo. „Účast byla zhruba dvojnásobná oproti předchozím třem ročníkům. Třeba poslední dva roky byla velká konkurence, v okruhu padesáti sedmdesáti kilometrů se uskutečnily asi čtyři závody,“ těšilo Boudného.

Z VÝSLEDKŮ
Muži (400 m plavání – 25 km kolo – 4 km běh): 1. Tuna (Cyklo Kněžice) 1:05:28, 2. Buček (MST Jihlava) 1:06:07, 3. Miláček (Ledeč n. S.) 1:06:35, 4. Navrátil 1:06:50, 5. Kučera (oba Alfa tri team) 1:07:19, 6. Valtr (Sportby.cz) 1:08:03.
Ženy: 1. Brabcová (TJ Spartak Třebíč) 1:16:27, 2. Lenčová (AC TJ Jičín) 1:18:35, 3. Čejková (Eurofoam Sport Team) 1:21:41.