Přestože reprezentanti budou o víkendu už na letošním mistrovství světa v americkém Eugene, o zajímavá jména nebude v Pacově nouze. „S předstihem se na Cenu Pacova ve vícebojích přihlásil Adam Sebastian Helcelet, což mě potěšilo,“ neskrýval kladné emoce z přihlášky kvalitního desetibojaře předseda pořádajícího klubu Pavel Zajíc.

Rekord vícebojařského pacovského mítinku drží v mužském desetiboji Marek Lukáš z pražského Olympu, který v roce 2018 vybojoval 7819 bodů. Třicetiletý Adam Sebastian Helecelet, který závodí rovněž za Olymp, má z roku 2017 osobní rekord 8335 bodů a hranici osmi tisíc bodů překonal i loni.

Rekord mítinku z ženského sedmiboje patří od roku 2019 domácí Dorotě Skřivanové, která před třemi roky dosáhla na 4992 bodů. Od té doby se závodnice pacovského Slavoje posunula na 6073 bodů a stala se nejlepší českou sedmibojařkou současnosti, což jí vyneslo i nominace na první reprezentační akce. Představit by se měla i na srpnovém evropském šampionátu v Mnichově, ale o víkendu v Pacově nejspíš startovat nebude. „Nepočítám s tím, že by se Dorota Skřivanová přihlásila. Účast na mistrovství Evropy má nejspíš jistou, připravuje se na Mnichov,“ odhadoval Pavel Zajíc.

Naopak se objeví dva mladí exotičtí atleti, kteří chtějí body pro nominaci na juniorské mistrovství světa, které se koná začátkem srpna v kolumbijském Cali. „S cílem splnit limit se na závody k nám do Pacova přihlásili dva závodníci ze Saudské Arábie. Čas na přihlášky je až do pátku, až v sobotu uvidíme, kdo se na mítinku představí,“ dodal Pavel Zajíc.

Cena Pacova ve vícebojích začíná prvními disciplínami v sobotu 16. července ve 14 hodin. Začátek nedělního programu je stanoven na devátou hodinu. Kromě závodů mužů a žen je mítink vypsán i pro všechny mládežnické věkové kategorie.