Klání, které hostila pelhřimovská sportovní hala se zúčastnilo na 450 závodníků ze šestnácti zemí. „Myslím si, že můžeme být spokojeni. Potěšilo mě hlavně hodnocení výprav ze Švédska a Ukrajiny, které kroutily hlavami nad tím, jak kvalitně může být turnaj na maloměstě obsazen," zmínil se hlavní organizátor a trenér pořadatelského týmu Petr Lacek.

Kvalita do Pelhřimova dorazila především v juniorských kategoriích. Na tatami se postavilo hned několik účastníků nedávného světového šampionátu, včetně medailistky Gabriely Briškárové ze Slovenska. „Ta svou kategorii do 52 kilogramů vyhrála," informoval Lacek a pokračoval: „Další účastníci světového šampionátu přijeli ze Švédska, Běloruska a byla tu kompletní česká reprezentace. Nesmím zapomenout na Maďara Belu Berciho, který je mistrem Evropy," připomenul.

Domácím se dařilo hlavně dětských kategoriích. Body za medailová umístění by stačily na celkové prvenství. To pelhřimovský klub přenechal druhému nejúspěšnějšímu – Leonům z Běloruska. „Vzhledem tomu, že na turnaji startuje velký počet našich závodníků, je logické, že bychom v celkovém hodnocení vyhráli. Řadu let ale razíme myšlenku, že poháry mají odjet od nás pryč a reprezentovat nás, proto se soutěže týmů neúčastníme," vysvětlil Lacek.

Toho potěšil především Josef Kačur, který bral v jedné z dětských kategorií stříbro. „Porazil soupeře z Běloruska, Ruska a Hradce Králové. Ve finále nestačil až v náhlé smrti na kluka z Teplic. Když si k tomu přimyslím, že je jedná teprve o žáka druhé třídy, je to velký výsledek," radoval se.