Tak trochu se to ale čekalo, vítězný Petr Dobeš z TJ Třebíč momentálně představuje absolutní republikovou špičku ve své kategorii a daří se mu i v I. lize mužů. V Pelhřimově odehrál oba náhozy bez jediné chyby a snad s výjimkou úvodní třicítky finále potvrdil skvělou pověst, která ho předcházela. Přesto  po triumfu skromně poznamenal: „Neřekl bych, že můj výkon, byl úplně bez kazu. Platí to hlavně o finále, tak jsem se v jednu chvíli trápil a bojoval sám se sebou," přiznal.

Rychtařík se vytáhl

Nutno říci, že favoritovi ve finále hodně zatápěl Adam Rychtařík z Kamenice nad Lipou a ještě deset hodů před koncem to vypadalo, že sice na celkové vítězství nedosáhne, ale stane se nejlepším hráčem druhé části krajského šampionátu. „Hrál velmi dobře, ale v závěru si to pokazil. Měl to už skoro vyhrané, o výhru se připravil sám," nabídl svůj pohled na těsný souboj Petr Dobeš.

Ten měl radost z bronzové medaile oddílového kolegy Martina Myšky, který tak získal vstupenku na mistrovství republiky. „Martin si to zaslouží, přeji mu to. V poslední době se hodně zlepšil, poctivě trénuje," pochválil třebíčského souputníka vítěz dorostenecké kategorie.

Už menší radost měla rodina Dobešů po finále juniorů. Po kvalifikačním kole sice vedl Jan Dobeš, ale zlato neuhájil, když si neodpustil šest chyb a celkově střídal lepší okamžiky s horšími. Z druhého místa se tak k titulu krajského šampiona prodral Jakub Zdražil z PSJ Jihlava. Ten zahrál ve finále skvěle, ale už méně ho ctilo, že po něm nebyl ochotný hodinu počkat na závěrečný ceremoniál a nepřevzal si zlatou medaili. Druhý skončil už zmíněný Jan Dobeš, bronz měl brát jihlavský Petr Benedikt, ale i on měl zřejmě jiné představy o trávení sobotního večera a z Pelhřimova spěšně odjel.