„Pochopitelně mě těší, že tu tyhle akce máme a k tomu tak kvalitně obsazené. V podstatě jejich pořádáním plníme jen to, co jsme si předsevzali při podzimním otevření nové kuželny. Snažíme se úroveň našeho sportu v Kamenici posouvat dál,“ vyjádřil se předseda Slovanu Milan Podhradský.

Jako první přijde na řadu dorost. Klub využil možnost zapojit se do už tradiční společné přípravy českých a slovenských týmů a zahraje si „Turnaje šesti měst“.

V Kamenici se bude hrát v sobotu 24. srpna. O den později se pokračuje v Táboře. Česká část turné prokládá dvě slovenské kapitoly. Už o tomto víkendu mladí kuželkáři hrají v Pobedimu a v Trenčíně, na samém konci prázdnin je čeká finiš v Trstené a Podbrezové.

„Turnaje znám, roky je hrál Pelhřimov. Zajel jsem si na ně i na Slovensko, proto mohu říci, že nás čeká velmi hodnotná příprava,“ zmínil se trenér týmu David Dúška.

Ten pracuje s velmi košatým týmem. Do kádru z předešlé sezóny hráči jen přibývali. Z hostování v Pelhřimově se vrátil jeho mladší bratr Lukáš, stejným směrem se vydali už kmenoví hráči Spartaku Jan Škrampal a Lukáš Bambula, kamenické barvy bude v následující sezóně hájit i žirovnická Barbora Švédová.

Proto je potřeba nalézt optimální složení týmu a šest turnajů k tomu poskytuje dobrou příležitost. „Výhodou je, že každý víkend se hrají dva turnaje. To mi dává prostor k tomu, abych zapojil všechny. Na oba víkendy na Slovensko povezu šest hráčů. Kdo nebude hrát jeden den, půjde na dráhy další,“ předeslal trenér.

Ještě zajímavější akce se v Kamenici uskuteční poslední srpnovou sobotu, kdy se bude hrát turnaj v kategorii mužů. O pohár města budou spolu s domácími usilovat prvoligové České Velenice, interligová Jihlava, která má v kádru kamenické odchovance Václava Rychtaříka a Jiřího Ouhela, a v neposlední řadě účastník německé bundesligy Breitengüßbach.

„S nápadem uspořádat turnaj těsně před sezonou jsem přišel já a vedení klubu mě podpořilo. Do shánění týmů se nás zapojilo několik a musím říci, že mě překvapilo, jakou kvalitu se nám povedlo na zajistit,“ svěřil se trenér kamenického prvního týmu Karel Dúška.

Ten má před startem druhé ligy cíl naprosto zřejmý. „Potřebuji vidět, jak na tom kdo je. Někteří hráči trénují individuálně a pro nás všechny to bude test formy před prvním mistrovským zápasem, který navíc hrajeme doma. Všichni se chceme posouvat dál, proto je jen dobře, že změříme síly s tak kvalitními soupeři. Může nám to hodně dát,“ je přesvědčen.

V Kamenici chodí na kuželky nadprůměrné divácké návštěvy, proto se dá čekat, že obě akce budou mít náležitou kulisu. „Jsem o tom přesvědčen. Věřím, že se přijdou podívat i ti, kteří nechodí na mistrovské zápasy. Informace o turnajích se mezi lidi dostanou i rozhlasem, těší mě velký zájem a podpora ze strany města,“ doplnil Milan Podhradský.