Vedení třebíčských Snipers nad tímto faktem nejásá. „Udělalo nám to výrazný zásah do plánů. Na zápas s Pelhřimovem jsme měli připravenou charitativní akci. Bohužel ji budeme muset odložit na jindy. Bez diváků to nejde,“ vysvětlil vedoucí mužstva Ladislav Bazala. Třebíč usilovala o zisk finančních prostředků pro malého nemocného chlapce. Právě diváci spolu se sponzory v tom měli hrát zásadní roli.

Zápas se tak zredukuje jen do sportovní roviny. Pohled do tabulky není pro oba soky vůbec příjemný. Hůře jsou na tom domácí. Zatím získali jen dva body, na první vítězství čekají. Horší bilanci má jen poslední Opava. „Už potřebujeme vyhrát,“ zveřejnil logický cíl Snipers Ladislav Bazala.

Je mu jasné, že aby se tak stalo, musí se leccos změnit. Především domácí musí ukázat větší psychickou odolnost. „Pořád ztrácíme hodně nadějně rozehraných zápasů. To ale není nic nového, trápilo nás to už v předchozí sezoně,“ připomenul skoro nekonečný seriál zbytečných proher po brankách v posledních minutách.

Pelhřimov je na tom jen o trochu lépe. Ze čtyř zápasů vytěžil tři body, když s nulou porazil Svitavy. V těch dalších třech to byla herně i výsledkově doslova katastrofa. V Kopřivnici dostal jedenáct branek, v Kloboukách devět a v podobném duchu pokračoval i minulou sobotu doma proti 1. MVIL Ostrava. Prohrál 4:9.

Dvě třetiny gólů inkasoval v poslední třetině, takže není divu, že měl trenér Jan Koten do spokojenosti hodně daleko. „Soupeř v prvních dvou třetinách vytěžil z minima maximum. V té závěrečné jsme mu nabídli šance hrubými chybami,“ vyjádřil se. Také proto hledí k derby Vysočiny s touhou vybojovat bodů co nejvíce. „Naším cílem je vítězství. Po těch posledních výsledcích ani jiný mít nemůžeme,“ přiznal kouč Spartaku.