„Skončili jsme sedmí, ale byl to pro nás přípravný, tréninkový turnaj. Bylo totiž před turnajem kategorie G, takže jsme spoustu opor nechali doma odpočívat, další závodníci byli na tréninku reprezentace. Chtěl jsem hlavně, aby naši nováčci nasbírali další zkušenosti,“ svěřil se trenér týmu Petr Lacek.

Medailové žně tak byly překvapivé a příjemné. „Nepočítal jsem s tím, že vybojujeme šest zlatých. Bylo tam ale hned několik fantastických výkonů,“ těšilo kouče.

V tomto kontextu je třeba zdůraznit, že konkurence v Bratislavě malá nebyla. Nechyběli závodníci ze Španělska, Rumunska, Izraele i Balkánu. „Na tatami se sešlo nějakých pět set závodníků, takže to bylo srovnatelné s naším Vánočním turnajem,“ doplnil Lacek.

O jeden zlatý úspěch se postarala i mladičká Eliška Smrčková. Ta je rok narození 2012 a musela bojovat ve vyšší váhové kategorii, protože v té své neměla soupeřky. „Přesto to zvládla skvěle, po nádherném a nebojácném výkonu porazila Chorvatku,“ připomenul trenér.

O poznání zkušenější je Patrik Mádlo, který usiluje o nominaci do reprezentačního týmu pro mistrovství Evropy. Vítězstvím v Bratislavě ukázal, že oprávněně.

Třetí zlatou přidala Alice Bínová. „Poprvé startovala ve vysokých páscích. Byl tak vidět strach, ale do puntíku splnila, co jsem od ní chtěl. Rumunku porazila 29:4, podala skvělý výkon, udělala mi velkou radost,“ svěřil se trenér.

Druhou polovinu zlatých medailí přidal trojlístek Tereza Urbánková, Viktorie Maršáková a Johanka Kochrdová. „Rád bych se zastavil u poslední z nich. Johanka byla v plusové kategorii, měla o hodně těžší soupeřku. Přestože prakticky pořád prohrávala, dokázala to v závěru otočit. Vyhrála 20:15 na body,“ zmínil se Petr Lacek.