„Soupeř byl lepší ve všech činnostech a zaslouženě bere tři body. Chyběla nám bojovnost a chuť porvat se o výsledek. Stejně jako v minulém utkání byly přístup a nasazení některých hráčů velmi špatné. Střídáme poměrně dobré pasáže hry s vyloženě odevzdanými,“ hodnotil duel asistent trenéra Pelhřimova Jan Koten.

BLACK ANGELS – PELHŘIMOV 15:3
Na ofenzivní strunu se v zápase hrálo hned od začátku. Hromadu ve velké šanci vychytal Venkrbec, na druhé straně Hendrych neuspěl v souboji s Matiáškem. Po devíti minutách ale domácí začali potvrzovat své kvality. Havránek poslal míček pod horní tyč, nekompromisně zakončil i Nekola v 11. minutě a bylo to 2:0. Pak se prosadil individuální akcí Melíšek, navíc Švrkala dostal za protesty dvouminutový trest. Pražané přesilovku nevyužili a Pelhřimov se na chvilku vrátil do zápasu. Na konci 16. minuty po nenápadné akci snížil Lisa. Kdo čekal změnu scénáře, mýlil se. Domácí dál těžili z územní převahy. Hromada trefil tyč, na 4:1 upravil Renčín, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Půl minuty před přestávkou tečoval Melíšek šikovně střelu Nekoly, takže bylo prakticky rozhodnuto.

Nepřesnosti v úvodu druhé třetiny vzaly za své po pěti minutách a byli to opět domácí, kdo zvedl úroveň zápasu ze šedi průměru. Bauman se posunul s míčkem na střed hřiště a propálil Venkrbce, ještě v téže minutě skóroval Vaculík. Hra Pelhřimova se v tu chvíli totálně rozpadla. Ve 27. minutě usedl na trestnou lavici Charouzek a dlouho si na ní neodpočinul. Pícha totiž uklidil míček přesně k tyči a bylo to už 8:1. Když stále ještě v první polovině zápasu dostal míček do sítě i Nachtmann, Pelhřimov střídal brankáře. Také Kuchaře ale čekala pořádná šichta, ačkoliv brankostroj domácích se na chvíli zadrhl. Ve 35. minutě uspěl při zakončení Král a domácí převedli výsledek do dvouciferného modu. Alespoň trochu odplácel Vlach, jehož střelu zastavila tyč, ale jinak se hrálo prakticky na jednu branku. Ve 36. minutě naservíroval Havránek míček Hněvkovskému, který upravil rozdíl na deset branek.

Poslední dvacetiminutovka už se tak dohrávala jen z povinnosti. Hosté působili rezignovaným dojmem, hlad domácích po dalších gólech přece je zmizel. Ve 43. minutě dotlačil míček do sítě Kocián, při už bezstarostné hře obou stran rozjásal domácí další trefou Renčín. Pak přitvrdil za hranice pravidel Charouzek a domácí při dlouhé přesilové hře trestali. Skóre na 13:2 posunul Vaculík. Následně mírnil výši prohry Švrkala, ale domácí si ještě dvakrát vzali slovo. Renčín těžil z dobré práce Bočka, na 15:3 upravil necelých pět minut před koncem Nekola.

Branky a nahrávky: 10. Havránek (Nachtmann), 11. Nekola (Melíšek), 13. Melíšek (Nekola), 19. Renčín (Boček), 20. Melíšek (Nekola), 26. Bauman (Havránek), 26. Vaculík (Boček), 27. Pícha (Havránek), 29. Nachtmann (Havránek), 35. Král, 36. Hněvkovský (Havránek), 46. Renčín (Pícha), 53. Vaculík (Pícha), 56. Renčín (Boček), 56. Nekola (Moravec). Rozhodčí: Müller a Novosad. Vyloučení: 1:3, navíc Charouzek 5 minut. Využití: 2:0. Diváci: 50. Střely na branku: 35:18. Třetiny: 5:1, 6:0, 4:2. Pelhřimov: Venkrbec (29. Kuchař) – Kocián, Švrkala, Váňa, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Lisa, Poduška, Vlach, Fučík, Hendrych, Brothánek, Běhounek.

Ostatní výsledky 21. kola: Florbal Pegres Havířov – Kladno 9:8, Vinohrady – Chomutov 7:6 po nájezdech, Svitavy – Start 98 Praha-Kunratice 3:6, Hattrick Brno – Karlovy Vary 9:4, 1. MVIL Ostrava – Slovan Havířov 10:11.

 1. Florbal Havířov⋌20 13 0 2  5 134:100 41
 2. 1. MVIL Ostrava⋌21 11 3 0  7 132:120 39
 3. Black Angels⋌19 10 3 1  5 159:105 37
 4. Vinohrady⋌21  9 4 1  7 115:100 36
 5. Start 98⋌21 10 2 2  7 138:126 36
 6. Kladno⋌22 10 1 3  8 134:131 35
 7. Karlovy Vary⋌19  8 4 1  6 128:118 33
 8. Petrovice⋌19 10 0 2  7 111:102 32