Útěk ze dna pokračuje. Florbalisté Spartaku otočili zápas ve Svitavách

Pelhřimov – Pokud někdo na začátku sezony pochyboval, že obměněný a omlazený tým florbalistů Spartaku do I. ligy nepatří, musí v těchto týdnech měnit názor. Pelhřimov momentálně hraje skvěle, což potvrdil ziskem bodů ve Svitavách.

13.12.2016

Hra i bodová výtěžnost florbalistů Pelhřimova se v posledních kolech prvoligové soutěže zlepšila. Tým tak ze dna tabulky postoupil na dvanáctou příčku.Foto: Jaroslav Šulc

Po výborném vstupu do utkání jsme nepochopitelně vyklidili pole a nechali hrát domácí, kteří vstřelili dvě branky. Od druhé třetiny jsme se vrátili k aktivnímu bránění, začali jsme přebírat iniciativu, otočili jsme zápas. Ve třetí třetině jsme ho zaslouženě dovedli do vítězného konce," hodnotil duel trenér Pelhřimova Jan Knězů.

SVITAVY – PELHŘIMOV 3:4
Pelhřimov nezačal na hřišti posledního týmu tabulky vůbec špatně, opticky měl více ze hry. Ve 4. minutě mířil Fučík do boční sítě, vzápětí měl šanci Poduška, ale nestačil zpracovat míček. V 9. minutě Pelhřimov sahal po vedení nejvýrazněji, míček po závaru před brankou Svitav skákal po čáře.

Udeřilo ale na druhé straně, domácí dostal do vedení Jedlička. Pak se hra začala vyrovnávat a dobrá zpráva pro Pelhřimov to nebyla. V 15. minutě totiž Horák zvýšil už na 2:0 a Svitavy hodlaly soupeře dorazit. Naštěstí Venkrbec zlikvidoval prudkou střelu Koleny a Felkl branku minul.

Ve druhé části hosté začali zase zvedat hlavy a neodradil je ani první neúspěch. Ve 29. minutě totiž Fučík neproměnil trestné střílení a změnu skóre nepřinesla ani přesilovka za vyloučení Zacha. Když se zápas zlomil do své druhé poloviny, prosadily se i hosté. Ve 31. minutě se sám před Skácelíkem ocitl Fučík a tentokrát už byl úspěšný.

Obrat Spartak završil v závěrečné dvacetiminutovce. Pět minut se hrálo za jeho převahy a tlak po přihrávce Podušky zužitkoval ve vyrovnání Fučík. Pak sice musel na trestnou lavici Hendrych, ale to už byl Pelhřimov na cestě za vítězstvím. Ve 49. minutě završil hattrick Fučík a hosté tak šli do koncovky zápasu v lepší pozici. Svitavy sáhly ke hře bez brankáře, ale jak to bývá, jednalo se o přehnané riziko. Zrzavý v 58. minutě upravil na 2:4 a v poslední minutě stihl ještě snížit Musil.

Branky a nahrávky: 9. Jedlička (Šivák), 15. Horák, 60. Musil (Jedlička) – 31. Fučík, 45. Fučík (Poduška), 49. Fučík, 58. Zrzavý. Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 3:3 – bez využití. Střely na branku: 26:32. Diváci: 156. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:3. Pelhřimov: Venkrbec – Kocián, Švrkala, Blažek, Koten, Knězů, Charouzek, Zrzavý, Poduška, Fučík, Hendrych, Čech, Kubíček, Škoda, Běhounek. Ostatní výsledky: Rožnov pod Radhoštěm – Ústí nad Labem 7:2, Litvínov – Black Angels 5:9, Havířov – Česká Lípa 6:5, Start 98 – Vinohrady 9:4, Karlovy Vary – 1. MVIL Ostrava 6:7 po nájezdech, Hattrick Brno – Znojmo 2:4.

14. Svitavy 15  2 0 0 13  46:86   6

Příští program – 9. kolo: Svitavy – Ústí n. L., 17. kolo: Znojmo – Rožnov, Ústí n. L. – Litvínov, Havířov – Black Angels, Č. Lípa – K. Vary, 1. MVIL Ostrava – Start 98, Vinohrady – Svitavy, Pelhřimov – Hattrick Brno (SO 20.00, hala ZŠ Osvobození).

13.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Derby mělo jednoznačný charakter

Fotbalistům Pelhřimova se daří, po výhře nad Brnem jsou v tabulce I. ligy na fantastickém třetím místě.

Góly v přesilovkách a skvělá obrana přinesly cennou výhru

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Práce na nové silnici finišují

Pelhřimovsko - Řidiči, kteří cestují po nové silnici, která leží mezi Pelhřimovem a Božejovem, už mohou sjíždět ke všem obcím, jenž právě tato silnice ulevila od rušného provozu.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.