„Nebyli jsme tam už osm let, ale teď pro nás obecně turnaje v Německu zase získávají na významu,“ svěřil se trenér Petr Lacek a pokračoval: „Není to ani tak o úrovni konkurence, ale o tom, že si naši závodníci mohou vyzkoušet širokou paletu technik, včetně těch na hlavu. Ty pravidla v řadě zemí v dětských kategoriích omezují. Adaptace na ně v pozdějším věku ale není snadná. Proto potřebujeme takové turnaje, proto potřebujeme získávat tyhle zkušenosti,“ vysvětlil.

SETKÁNÍ ELITY. V Humpolci se v neděli uskuteční finále ligových soutěží družstev v disciplíně olympijský luk.
Setkání elity. Lukostřelci poznají mistry lig, rozhodne se v neděli v Humpolci

Do Saska odvezl početnou výpravu, která byla složena ze zkušených závodníků i těch spíše začínajících. Do první skupiny spadá Dominika Hronová, která má před sebou reprezentační akce ve Švédsku. Turnaj se tak pro ni stal příjemný zpestřením tréninkového bloku.

„S přehledem vyhrála. Porazila dvě soupeřky. Ale i pro ni to byla přínosná akce. Vyzkoušela si věci, na které při větších turnajích prostor nemá,“ hledal přínos Lacek.

Basketbalisté Pelhřimova. Ilustrační foto.
Derby se nepovedlo, basketbalisté Pelhřimova vyhráli jen jednou

Radost mu udělali Pavla Brambůrková a Václav Šikýř. Oba do jeho týmu přišli poměrně nedávno od humpoleckých Panterů a na turnaji vyhráli po třech bojích. „Hlavně Pavla vyhrála hodně suverénně, vše rozdílem dvaceti bodů. Vyzkoušela si tak i složitější techniky,“ informoval kouč.

Šikýř to v jeho očích měl přece jen trochu těžší. „Všechny tři boje byly vyrovnané, ačkoliv jeden z nich skončil knockoutem. Do té doby se ale se soupeřem tahali o vedení. Naopak finále zvládl doslova jako mazák, pomohla mu otočka za čtyři body,“ chválil kouč svého svěřence.

Ilustrační foto.
Častrov tlačí na špici tabulky divize, už je zpět jen o bod

O příštím víkendu s reprezentací vyráží do už zmíněného Švédska Dominika Hronová, Iveta Jiránková, Jan Fiala a David Šimek, zbytek klubu čeká pod hlavičkou sportovního centra mládeže turnaj ve Slovinsku.