Pelhřimov se v loňské nakonec anulované sezoně protáhl do osmičlenného play-off. Minimálně stejný cíl měl na startu nového ročníku třetí nejvyšší soutěže. „Můj názor je, že máme tým, který je schopný hrát ve středu tabulky. Play-off by určitě mělo být v našich silách,“ tvrdí.

Fanoušci mají v paměti hlavně poslední zápas. Pelhřimov v Třebíči prohrál 3:2, když mu utekl začátek. O smazání tříbrankového manka pak usiloval marně. „Tahle prohra mě mrzí. Na soupeře jsme měli, ale na dva vstřelené góly se nevyhrává,“ ví Jan Koten.

Ještě více ho trápí domácí prohra s ostravským 1. MVIL. Spartak měl zápas nadějně rozehraný, ale ve třetí třetině udělal obrovské množství chyb a inkasoval šest gólů. Nakonec z toho byla prohra 4:9. „Přesně to ukazuje naši největší bolest. Soupeři nás nepřehrávají. V zápase s Ostravou jsme byli dvě třetiny lepší, jenže jsme nedokázali odskočit ve skóre. Místo toho se šlo na třetí třetinu za nerozhodného stavu,“ připomíná trenér.

V poslední dvacetiminutovce se odkryla v plné nahotě druhá bolest jeho týmu. „Jakmile začneme prohrávat, rychle přicházíme o sebevědomí. Zmatkujeme a z toho pak vznikají další chyby,“ vysvětluje.

Pelhřimovský tým teď čeká nejméně dvoutýdenní pauza, během níž nemůže využívat halu ani pro tréninky. Hráči se budou připravovat individuálně, ale kontakt s trenéry neztratí. „Máme videozáznamy čtyř zápasů z pěti. Proto se chystáme s kolegou Honzou Knězů je projít, sestříhat a důležité momenty s jednotlivými hráči prodiskutovat. Třeba nám to v něčem pomůže,“ přeje si Jan Koten. Stejně tak i větší bodový přísun po restartu soutěže. „Chci věřit tomu, že nám pauza pomůže,“ doufá.

Pokud se Národní liga rozeběhne od začátku listopadu, čeká Pelhřimov domácí utkání proti Hranicím.