Pelhřimov se v loňské nakonec anulované sezoně protáhl do osmičlenného play-off. Minimálně stejný cíl měl na startu nového ročníku třetí nejvyšší soutěže. „Můj názor je, že máme tým, který je schopný hrát ve středu tabulky. Play-off by určitě mělo být v našich silách,“ tvrdí.

Fanoušci mají v paměti hlavně poslední zápas. Pelhřimov v Třebíči prohrál 3:2, když mu utekl začátek. O smazání tříbrankového manka pak usiloval marně. „Tahle prohra mě mrzí. Na soupeře jsme měli, ale na dva vstřelené góly se nevyhrává,“ ví Jan Koten.

Ještě více ho trápí domácí prohra s ostravským 1. MVIL. Spartak měl zápas nadějně rozehraný, ale ve třetí třetině udělal obrovské množství chyb a inkasoval šest gólů. Nakonec z toho byla prohra 4:9. „Přesně to ukazuje naši největší bolest. Soupeři nás nepřehrávají. V zápase s Ostravou jsme byli dvě třetiny lepší, jenže jsme nedokázali odskočit ve skóre. Místo toho se šlo na třetí třetinu za nerozhodného stavu,“ připomíná trenér.

Trenér Pavel Regásek přiznává, že současná statistika pelhřimovské defenzívy ho těší. „Dva roky jsme na tom tvrdě pracovali,“ přiznává.
Lídr přeboru to v obraně umí, už osmkrát nedostal gól

V poslední dvacetiminutovce se odkryla v plné nahotě druhá bolest jeho týmu. „Jakmile začneme prohrávat, rychle přicházíme o sebevědomí. Zmatkujeme a z toho pak vznikají další chyby,“ vysvětluje.

Pelhřimovský tým teď čeká nejméně dvoutýdenní pauza, během níž nemůže využívat halu ani pro tréninky. Hráči se budou připravovat individuálně, ale kontakt s trenéry neztratí. „Máme videozáznamy čtyř zápasů z pěti. Proto se chystáme s kolegou Honzou Knězů je projít, sestříhat a důležité momenty s jednotlivými hráči prodiskutovat. Třeba nám to v něčem pomůže,“ přeje si Jan Koten. Stejně tak i větší bodový přísun po restartu soutěže. „Chci věřit tomu, že nám pauza pomůže,“ doufá.

Pokud se Národní liga rozeběhne od začátku listopadu, čeká Pelhřimov domácí utkání proti Hranicím.