V Bratislavě slavili pětadvacet individuálních medailí, což stačilo na páté místo v týmech. „Na druhou příčku nám chybělo šest bodů, na třetí tři. I tak je to úspěch," uvedl trenér týmu Petr Lacek. Vítězem turnaje se stala slovenská Snina, před dvěma košickými kluby, čtvrtý tým Polska získal jen o bod více než celek z Vysočiny. „Umístění mezi nejlepšími je jedna věc, ale mě šlo spíše o něco jiného. Turnaje nám přinášejí hlavně zkušenosti, umožňují závodníkům výkonnostně růst, proto řada z nich bojovala ve vyšších kategoriích než obvykle. Medaile nebyly prioritou, navíc jsem na turnaj až na výjimky vezl spíše ty méně zkušené bojovníky," vysvětlil Petr Lacek.

Klání se samozřejmě svou kvalitou nemohlo rovnat turnajům, které jsou zařazené do elitní kategorie G, ale konkurence se v Bratislavě sešla více než slušná. Kromě slovenských týmů dorazili zástupci sedmi klubů z Čech, na tatami se dále představili Rakušani, Maďaři, Řekové, Rumuni, Chorvati, Němci, Poláci, Lotyši a dva týmy dorazily dokonce z dalekého Izraele.

Z osmi pelhřimovských zlatých medailí má velkou hodnotu ta Michala Pohana. „Vyhrál dva boje a mě nesmírně těší, že od podzimu, kdy začal pravidelně jezdit na turnaje, získal obrovský přehled. Právě na něm jsou nejvíce vidět získané zkušenosti," hřeje Petra Lacka.

O účast na mistrovství Evropy kadetů usiluje Matěj Kaman a kvality potvrdil i v Bratislavě. Poradil si s trojicí soupeřů z Rakouska, ve finále porazil přemožitele Švejdy, který platí za českou jedničku v této věkové a váhové kategorii.

Zásluhou Johanky Chrpové dala o sobě vědět i kamenická větev TKD Lacek, nadějná kadetka prohrála až ve finále.

Taekwondisté dospěli do finiše sezony, o tomto víkendu dojde na mistrovství republiky. TKD Lacek platí za jednoho z největších favoritů v soutěži týmů a usiluje o završení velké série. „Pokud vyhrajeme, bude se jednat o desátý mistrovský titul v řadě. Je to ale rok od roku těžší, letos máme hodně silné soupeře," ví Lacek.

Medailisté

Zlato: Radoslav Petrov (děti do 26 kg), Michal Pohan (děti do 32 kg), Patrik Mádlo (žáci nad 50 kg), Alice Bínová (děti do 36 kg), Karolína Tůmová (žákyně do 36 kg), Matěj Kaman (kadeti do 45 kg), Eliška Benešová (kadetky do 55 kg), Dominika Hronová (juniorky do 52 kg). Stříbro: Eliška Šťastná (děti do 32 kg), Johanka Kochrdová (žákyně do 38 kg), Michala Razimová (kadetky do 55 kg), Michala Neshybová (juniorky do 49 kg), Renata Zerzáňová (kadetky do 37 kg), Johanka Chrpová (kadetky do 51 kg), Tomáš Hron (junioři do 45 kg), Jan Fiala (junioři do 78 kg). Bronz: Josef Kačur (děti do 30 kg), Ondřej Janík (žáci do 40 kg), Tomáš Neshyba (žáci do 36 kg), Anna Hostičková (kadetky do 41 kg), Barbora Chrpová (kadetky do 47 kg), Marek Šmarda (junioři do 59 kg).