Ranecká na cestě za stříbrnou medailí vyřadila dvě soupeřky. Nejprve si poradila 12:2 se závodnicí z Řecka. „Vyhrála jednoznačně. Soupeřka ve snaze dohnat bodovou ztrátu riskovala, naběhla si, a skončilo to ošetřováním,“ informoval trenér Petr Lacek.

Pelhřimovská taekwondistka si následně poradila s turnajovou jedničkou Natálií Duminovou z Ukrajiny. Vyhrála jednoznačně 12:2, když soupeřku zaskočila především výborným pohybem po tatami.

Jednoznačný průběh mělo i finále, bohužel ve prospěch soupeřky ze Španělka. „Skóre raději neříkám, bylo to moc,“ zasmál se Petr Lacek. A Izabela Ranecká dodala: „Mrzí mě to, ale soupeřka byla prostě výrazně lepší. Neměla jsem moc šanci.“

Turnaj v Sofii sloužil jako kvalifikace na podzimní evropský šampionát. Postup si zajistili vždy dva nejlepší v dané váhové kategorii. Ranecká tak má účastnické místo v kapse. „Je to fantazie. Na mistrovství Evropy jsem byla dvakrát jako kadetka, pak ještě na týmovém šampionátu, ale mezi juniorkami to pro mě bude premiéra,“ svěřila se.

V Soffi z pelhřimovského týmu nebyla sama. Jiří Šťastný měl smůlu na los, takže skončil hned v prvním kole. Nestačil na turnajovou jedničku a úřadujícího mistra Evropy Troitina Amoeda Sergia. Se Španělem prohrál 19:9 na body.

S nástrahami úvodního kola se bohužel nedokázaly vyrovnat ani Adéla Pejcalová a Natálie Šikýřová. „Neberu to jako neúspěch. Všichni tři měli velmi kvalitní soupeře a vydali ze sebe maximum,“ odmítl být kritický Petr Lacek.