Jiránková posledními výsledky potvrdila, že dorostla do světové špičky. V Rize dokonce svedla vyrovnaný souboj se Španělkou Evou Calvo Gomez, která má stříbrnou medaili z olympiády.

„Prohrála jsem, ale nebylo to tak jednoznačné, jak jsem čekala. Dlouho jsem se držela, byl to zajímavý boj. A pro mě velmi cenná zkušenost,“ svěřila se Jiránková.

Ani ona ale nemá recept na úspěch. O víkendu nezvládla turnaj v Bosně, vypadla z něj už v prvním kole. „Nepovedlo se mi to. Bylo to ale z části způsobeno tím, že jsme přešla do těžší váhové kategorie,“ vysvětlila.

Proti nejlepším

Právě s přechodem mezi těžší závodnice se bude muset srovnat. Sní totiž o startu na olympiádě a pro naplnění tohoto cíle musí zvládnout přesun mezi o pět kilogramů těžší konkurentky. „Změna to je dost velká, je to hodně znát. Soupeřky jsou nejen těžší, ale jejich kopy mají i větší razanci. Těžko se jim dostává na tělo,“ nabízí Jiránková první postřehy.

Další možnost srovnání dostane už brzy. Včera totiž balila a spolu s oddílovou kolegyní a trenérem Petrem Lackem dnes nabrala směr Sofie. V bulharské metropoli se uskuteční další díl Grand Prix, což je taková formule 1 mezi turnaji v taekwondu. Právo startu mají jen ti nejlepší podle olympijského rankingu.

„Úspěchem bude vyhraný boj, přece jen nejsem na žebříčku vysoko. Soupeřku pro první kolo ještě neznám, tu se dozvím až na místě. Moc na tom ale nezáleží, na Grand Prix nelze čekat lehké soupeře. Tam bojují jen ti nejlepší,“ připomenula.