„Vzhledem k tomu, že jsme na turnaj přivezli devět závodníků, je to velký úspěch. Těší mě počet medailí, ale jsem hlavně spokojený s výkony, které moji svěřenci předvedli," uvedl trenér Petr Lacek.

Ten se svým týmem procestoval prakticky celou Evropu, ale Itálie nepatří mezi zrovna ty nejčastěji navštěvované destinace. „Loni jsme byli na turnaji v jižním Tyrolsku a v roce 2005 startovala Katka Nedvědová na mistrovství Evropy kadetů. Jinak jsme v Itálii nebojovali," potvrdil.

Lacek ovšem klání v Miláně chválil. „Na to, že to byl teprve první ročník, tak se se vším pořadatelé vypořádali na jedničku. Dvoudenního turnaje se zúčastnilo téměř tisíc závodníků, bojovalo se na osmi tatami, přičemž polovina z nich byla moderních ve tvaru osmiúhelníku, na kterých se konají mistrovství světa a Evropy. Líbila se mi úroveň rozhodčích i velice férový a vstřícný přístup pořadatelů," svěřil se.
Bojovníci z Vysočiny patřili mezi ty vůbec nejúspěšnější, byli mezi nimi dokonce i ti, kteří konkurenci doslova deklasovali. Platí to hlavně o Dominice Hronové, která brala zlato mezi juniorkami do 52 kilogramů.

„Byla ve skvělé formě. Promítla se do toho kvalitní příprava na předešlých turnajích, navíc měla i den, kdy se jí mimořádně dařilo. Všechny tři boje ukončila už ve druhém kole, přičemž neměla lehké soupeřky. Ke zlatu došla přes vicemistryně Itálie v kadetkách a juniorkách," připomenul kouč.

Snad ještě suverénnějším způsobem si počínal Jakub Skořepa. Ten bral zlato v jedné z nejprestižnějších kategorií mužů do 80 kilogramů. „I když se potýkal s nachlazením, zvládl to bez sebemenšího zaváhání. Ve finále porazil italskou trojku, která se pere o místo v reprezentaci, předtím předčasně ukončil boj s Giannim Guglielmem ze Centro Sportivo Carabinieri, který má taekwondo jako své zaměstnání a mezi jeho úspěchy patří třeba osmé místo na militaritním mistrovství světa," představil semifinálového soupeře Petr Lacek.

Bez porážky prošla turnajem kadetka Natálie Benešová. „Startovala ve vyšší váhové kategorii, protože v té své neměla soupeřky. Hlavně ve finále byla naprosto suverénní, rychle rozhodla. Během deseti vteřin dokázala soupeřku dvakrát trefit do hlavy a pak se mohla věnovat zkoušení technik, které jí nejsou až tak vlastní," popsal trenér dění na tatami.

Čtvrtou zlatou medaili vybojovala Iveta Jiránková a i ona si finále užila. Vyhrála ho jednoznačně 20:0 na body. Úspěch klubu z Vysočiny podtrhli stříbrní Jiří Šťastný a Šimon Bulant, bronzové medaile si z Milána přivezly Libuše Medová a Renata Zerzáňová.