Vítězem týmové soutěže se stali Rakušané z Taekwondo Scorpions, stupně vítězů doplnily celky z Německa a Švýcarska. Nejen z německy mluvících zemí se rektutovali účastníci turnaje.

„Oproti původnímu obsazení byla účast trochu slabší, ale i tak tam byli bojovníci z Maroka, Itálie a třeba i jižní Ameriky. To jsou ale většinou studenti, kteří dlouhodobě ve Švýcarsku pobývají,“ vysvětlil Lacek.

Ten na turnaj vezl své nejlepší závodníky, přece jen se blíží seniorské mistrovství světa. Klání mělo účel testovací. „Reprezentanti jsou dlouhodobě pod velkým tlakem. Proto jsem chtěl, aby si zabojovali na turnaji, kde nebude výsledek až tak důležitý. Aby si vyzkoušeli věci, které děláme na tréninku. Beru to za důležité kvůli tomu, abychom si udrželi širokou paletu technik,“ objasnil trenér záměr účasti.

Elitní závodnice klubu Dominika Hronová a Iveta Jiránková došly ke zlatým medailím spíše v pohodovém tempu. „Dominika si vyzkoušela těžší váhovou kategorii, přesto obě soupeřky porazila s velkou převahou,“ poznamenal Lacek.

Přemožitele rovněž nenašel Ondřej Janík, který se zapotil hlavně v prvním boji. Soupeř vyznával hodně neortodoxní styl. „Bylo to hodně divoké, útočil pěstí. Proto jsme museli vymýšlet, Ondra to zvládl, netlačil se dopředu, počkal si na na útoky soupeře,“ vysvětlil trenér taktiku, která nesla úspěch. Za zmínku stojí i bronz Matěje Fialy, který bojoval po dlouhé soutěžní pauze.

Medailisté TKD Lacek – zlato: Tomáš Neschyba (kadeti -45 kg), Ondřej Janík (kadeti -57 kg), Karolína Tůmová (juniorky -49 kg), Dominika Hronová (senioři -57 kg), Iveta Jiránková (senioři -67 kg), stříbro: Jiří Šťastný (junioři -68 kg), bronz: Matěj Fiala (kadeti – 53 kg), Patrik Mádlo (junioři +78 kg), Adéla Pejcalová (juniorky -49 kg), Jakub Juhás (senioři -80 kg), Tomáš Hron (senioři -58 kg), Michaela Neschybová (senioři 57 kg). (va)