Ten letošní brali po medailových žních, když vybojovali dvanáct zlatých, šest stříbrných a tři bronzové. Kupříkladu druhé Teplice se mohly chlubit jen sedmi medailemi z nejcennějšího kovu.

I když titul republikových mistrů na Vysočinu už míří se železnou pravidelností, trenér Petr Lacek si ho stále nesmírně považuje. „Ani po těch sedmi letech to pro nás není všední nebo běžná záležitost. V republice cítíme rivalitu, chuť nás porazit a proto není vůbec snadné titul obhájit. Nebylo to lehké ani tentokrát, turnaje jsme se bohužel nemohli zúčastnit v té úplně nejsilnější sestavě," přiznal.

Mezi dvanácti individuálními mistry republiky je kadetka Natálie Benešová, která za měsíc odlétá do Azerbajdžánu na mistrovství světa. I když má ještě čas na pilování formy, potvrdila, že nominovaná byla zaslouženě. „Dokázala, že v Čechách nemá konkurenci. Ve dvou bojích, které pro zisk zlata potřebovala, jí soupeřky nedokázaly dát ani bod," popsal Lacek suverénní počínání své svěřenkyně.

Těžkou cestu za zlatem měl Josef Med. V kategorii juniorů do 63 kilogramů nejprve narazil na Patrika Maliníka z Karviné, kterému vracel prohru z Prague Openu. Odveta se povedla, taekwondista z Vysočiny souboj ovládl a vyhrál jednoznačně 14:5. Ve finále se potkal s reprezentačním kolegou Patrikem Nýčem z Prahy. „Čekal jsem, že to bude vyrovnaný boj, protože Pepa před dvěma měsíci na turnaji v Olomouci vzájemný zápas otáčel až ve třetím kole. Tentokrát vyhrál poměrně jednoznačně, titul tedy získal zaslouženě," pochválil další oporu týmu Petr Lacek.

Strhující finále předvedli Jakub Skořepa s Marošem Novákem z Prahy. „Byla v něm spousta sporných momentů. Konkrétně tento boj by měla ze záznamu vysílat televize, takže se těším na to, až si to ještě jednou prohlédnu. Nic to ale nezmění na tom, že Jakub finále prohrál a my výrok rozhodčích musíme přijmout. Nemá cenu si na ně stěžovat," je smířený kouč celku z Vysočiny.

Mezi jednadvaceti pelhřimovskými medailisty sice chybí Šimon Bulant, Matěj Stejskal, Jiří Šťastný a David Jelínek, ale i oni si zaslouží pochvalu. „Jedná se o závodníky v dětských a žákovských kategoriích. Potěšilo mě jejich výkonnostní zlepšení, i když to zatím na medaile nestačilo," uvedl Petr Lacek.

Medailisté
Zlaté medaile:
Natálie Šikýřová (děti do 21 kg), Karolína Tůmová (děti do 27 kg), Dušan Bláha (děti do 24 kg), Matěj Fiala (děti do 36 kg), Tomáš Hron (kadeti do 33 kg), Natálie Benešová (kadetky do 34 kg), Pavel Hájek (kadeti do 49 kg), Štěpán Bláha (junioři do 55 kg), Josef Med (junioři do 63 kg), Dominika Hronová (juniorky do 49 kg), Iveta Jiránková (seniorky do 62 kg), Tereza Schindlerová (seniorky do 67 kg).

Stříbrné medaile:
Patrik Mádlo (děti nad 40 kg), Matěj Kaman (kadeti do 37 kg), Sebastian Akhlas (junioři do 51 kg), Jan Fiala (junioři do 78 kg), Libuše Medová (seniorky do 67 kg), Jakub Skořepa (senioři do 80 kg).

Bronzové medaile:
Adam Krátký (junioři do 63 kg), Jonáš Zavadil (děti do 21 kg), Eliška Benešová (kadetky do 41 kg).