Minivýprava čítající tři závodníky, kouče a řidiče vyrazila do Švýcarska, kde se konal HochRhein turner. Pod vedením zkušené Kateřiny Nedvědové Matěj Kaman a Marie Martínková vybojovali prvenství ve svých kategoriích.

Sbírku cenných kovů doplnila Tereza Uhlíková bronzovou medailí.

Nejpočetnější část týmu čítající sedmadvacet bojovníků se vypravila do rakouského Innsbrucku na Askö cup. Na tento turnaj, který patří mezi bodovaný turnaj pro rakouskou reprezentaci, se sjelo na 400 závodníků z Rakouska, Německa, Itálie, Švýcarska, Slovinska a samozřejmě České republiky.

Vedle zkušenějších závodníků se do bojů zapojili i začátečníci Lackova týmu a dlužno dodat, že rozhodně nezklamali. „Přestože všichni předvedli velmi dobré výkony, na turnaji zářila především Kristýna Pavlíková, která jednoznačně kralovala své kategorii a ziskem zlaté medaile zcela zhodnotila svou poctivou tréninkovou přípravu,“ uvedl trenér Petr Lacek.

Třetí místo v týmech

Za zmínku také stojí výkony Trunga Bao Au Nguyena a Adriany Šimánkové. Oba předvedli technicky vyspělé boje, a i když měli vyrovnané soupeře, oba shodně brali zlato. Nelehkou cestu za prvenstvím měl i Zdeněk Krejčí, jenž dokázal překonat všechny tři soupeře a získal zasloužené první místo.

Ačkoli stále patří mezi méně zkušenější, rozhodně se s nimi musí počítat. Řeč je o Tereze Berkové a Dominice Hronové, kterým se v letošním roce opravdu daří. „Tereza si na Askö cupu svou letošní sbírku doplnila o čtvrtou zlatou medaili. Dominika má za letošek dokonce již o jeden zlatý kov navíc,“ vypočítává úspěchy nadějí klubu Petr Lacek.

V celkové bilanci pak na Vysočinu putovalo třináct zlatých, čtyři stříbrné a šest bronzových medailí. Kouč mohl tak být maximálně spokojen: „K dobrým individuálním výsledkům jsme přidali skvělé třetí místo v týmech.“