„Když jsme loni vybojovali šestnáct zlatých medailí, tak jsem si říkal, že tento výsledek bude jen těžko k překonání. A ejhle, letos jsme ho dokázali výrazně trumfnout,“ radoval se trenér a ústřední osoba klubu Petr Lacek a dodává: „Hodně mě těší to, že jsme získávali medaile napříč všemi kategoriemi, od malých dětí až po dospělé.“

Mistrovství republiky bylo otevřené, a tak možnost otestovat svou výkonnost dostali i borci z Moldávie, Polska, Slovenska a Maďarska. Češi však měli jasně navrch, a to díky reprezentantům z Vysočiny.

„Čekal jsem od našich závodníků medaile, ale že budeme takhle hodně vyhrávat? To ne… Dříve se nám nepodařilo u všech načasovat top formu, ale teď to bylo úplně jiné.“


Lacka nejvíce překvapili junioři, kteří dokázali zvládat těžké vyrovnané zápasy s protivníky, které během sezony končily v jejich neprospěch. „Přišlo mi, že třeba Matěj Kaman, Tomáš Hron nebo Míša Razimová byli více koncentrovaní, měli větší vůli po vítězství a lépe dodržovali stanovenou taktiku,“ vidí hlavní příčiny úspěchu Petr Lacek.

Jeho svěřence nyní čeká takřka třítýdenní pauza, další sezonu zahájí týdenním soustředěním v Chorvatsku a Belgii. Pro reprezentanty Ivetu Jiránkovou a Dominiku Hronovou by měl být prvním ostrým testem Grand Prix v Moskvě na začátku srpna.