„Početně nám to nevychází, ale někteří měli starty ve dvou kategoriích,“ vysvětlil trenér Petr Lacek, který přiznal, že klání v Protivíně nespadá mezi ty nejprestižnější turnaje. „Je to malý turnaj, který je určený pro začátečníky, menší děti, které na něm sbírají zkušenosti. Na druhou stranu jeho výsledky se započítávají do Národní ligy kategorie 10 až 14 let,“ doplnil.

Mezi žákyněmi nad 50 kilogramů startovaly dvě pelhřimovské taekwondistky. Méně zkušeností má Kristýna Štědrá, která v boji o finále podlehla domácí Nele Kalíškové. Přesto si vysloužila pochvalu trenéra. „Bojovala o věkovou i páskovou kategorii výše, předvedla velmi dobrý výkon. Už jen to, že o mnoho zkušenější závodnici dokázala sekundovat celá tři kola je obdivuhodné,“ chválil Lacek svou svěřenkyni. Zlato v Protivíně nezůstalo, Kalíšková ve finále tvrdě narazila. Další pelhřimovská závodnice Alice Bínová ji porazila 29:3 a končilo se už ve druhém kole. „Stejně jako v případě Kristýny i tady vidím velký výkonnostní vzestup. Alice se s Kalíškovou potkávala už loni a rozhodně nebyla o tolik lepší. Teď bylo po dvaceti vteřinách jasné, kdo vyhraje. Proto jsem po ní chtěl, aby si vyzkoušela i složitější techniky,“ svěřil se trenér.

Anna Špinarová brala zlato v kategorii žákyň do 33 kilogramů. Soupeřku porazila 25:16, když po prvním kole prohrávala. „Důležité bylo, že si nechala poradit. Našli jsme na soupeřku recept. Navzdory tomu, že je to začátečnice, tak se pouštěla i do složitějších technik, nebála se zařadit otočky. Byl to hodně bezstarostný výkon,“ chválil Petr Lacek.

Naprostým triumfem jeho závodnic skončila dětská kategorie do 30 kilogramů. Bronz v ní brala Karolína Hostičková, která soupeřku z Teplic porazila 47:21. V pelhřimovském boji o finále se potkala Terezou Urbánkovou a podlehla jí 46:17. Na klubové měření sil došlo i v posledním souboji kategorie. Zlato si zajistila Dominika Hrnčířová, která Terezu Urbánkovou porazila 27:19. „Všechny souboje končily basketbalovým skórem. To ale nevadí. Pro mě je důležité, že u všech tří vidím naprosto zřetelný posun ve výkonnosti,“ doplnil Petr Lacek.