Tou nejzásadnější je, že bojovat se bude v rouškách. „Není to nic příjemného, o tréninku jsme si to vyzkoušeli. Včetně mě, i já jsem odtrénoval. Měl jsem toho plné zuby a to mám teď poměrně dost natrénováno,“ svěřil se kouč Petr Lacek.

Ten ví, že se pouští na dost tenký led. Riziko kolapsu uprostřed boje z důvodu nedostatečného přísunu vzduchu tu je. „Mám to nastavené tak, že rozhodně nepůjdu po výsledku za každou cenu. Ve chvíli, kdy uvidím, že se mi svěřenec motá, letí na tatami ručník,“ pravil rezolutně.

Zkušenost s bojem v podobných podmínkách už přece jen má. Před lety asociace taekwonda zavedla pro mládežnické kategorie povinnost obličejových štítů. „Na tom prvním turnaji na to nikdo nebyl zvyklý. Někteří trenéři tam při prvních problémech házeli ručníky, jiní vyčkávali a závodníci kolabovali. Já patřím do první skupiny,“ ujistil Petr Lacek.

Roušky nejsou jediným problémem, který bude muset na turnaji řešit. Ve Španělsku platí omezení v počtu sportujících pod jednou střechou. „Kvůli tomu, budou naši závodníci vyčkávat na hotelu. Budu muset vymyslet způsob, jak je včas dostat do haly,“ vysvětlil potíže.