„Jako jediný z českých závodníků získal zlatou medaili ve vysokých o páscích. Přitom se turnaje zúčastnilo hned několik klubových výběrů a také i reprezentační tým,“ připomenul trenér pelhřimovského klubu.

Zásluhou zlaté medaile Hrona, stříbrných Michaly Razimové, Jiřího Semráda a Pavla Petráka a bronzových Josefa Meda, Jakuba Skořepy, Patrika Mádla, Radoslava Petrova a Davida Vanhasselleho se pelhřimovský klub vyšvihl na sedmnáctou příčku v hodnocení týmů. Pro zajímavost česká reprezentace uzavírala třetí desítku.

Berlínské klání sice nepatřilo do elitní kategorie G, ale regionálním turnajem rozhodně nebylo. „Na tatami se sešlo určitě přes tisíc závodníků ze čtyř desítek zemí,“ informoval Lacek. I proto je výsledek Hrona velmi cenný. Dosáhl ho v kategorii juniorů do 45 kilogramů. V prvním kole měl sice volný los, ale ve druhém narazil na výborného Izraelce Oriho Patishiho. „S Izraelci máme zápornou bilanci, takže nám ji vylepšil. Vyhrál 5:3, ale byl to tuhý boj, Tomáš v některých fázích prohrával,“ zmínil se Lacek. Finálový duel s Polákem Wlodarczakem už byl přece jen snazší, skončil poměrem 7:2 na body ve prospěch závodníka z Vysočiny.

Sezona taekwondistů se blíží ke svému vrcholu. Z pohledu většiny členů pelhřimovského klubu bude zásadním mezníkem červnové mistrovství republiky, ale před ním je ještě jedna velmi významná akce. „Zúčastníme se Austria openu, který je zařazen mezi turnaje G. Někteří naši závodníci tam pojedou jako členové reprezentačního týmu, další budou startovat v barvách klubu,“ vysvětlil trenér TKD Lacek.