Ze zlata se radoval Patrik Mádlo, který bojoval v kategorii kadetů do 65 kilogramů. „Patrik bojuje o účast na listopadovém mistrovství Evropy, má už dvě medaile z turnajů kategorie G, proto mě tenhle výsledek nepřekvapil. Musím ho pochválit, odvedl velmi dobrý výkon, dokázal se držet stanovené taktiky, vyhrál rozdílem šesti bodů,“ uvedl kouč.

V nejnižší seniorské váhové kategorii do 46 kilogramů vybojovala stříbro Michaela Neshybová. S Dánkou Signe prohrála 19:9. „Dlouhou dobu to vypadalo nadějně, vedla už 7:0. Jenže pak na chvilku zaspala, soupeřka třikrát potrestala stejnou chybu. Kop na hlavu je za tři body a to skóre skáče hodně rychle. Manko už se pak dohání hodně těžko, nakonec to skončilo o deset bodů. Nejsem ale zklamaný, Míša stále patří do kategorie závodnic, které hlavně sbírají zkušenosti,“ hodnotil Lacek.

Kadet Jiří Šťastný prohrál v semifinále, Švéd Andersson a posléze radoval ze zlata. „Boj to byl podobný jako u Míši Neshybové. Vedle 6:4. Možná ho to ukolébalo a soupeř skóre otočil. Následně se snažil o útočení, ale soupeř zkušeně trestal chyby, takže to skončilo vysokým rozdílem,“ popsal boj Petr Lacek. Další Bronzové medaile vybojovali Tomáš Neshyba a Šimon Bulant.

Ilustrační foto.
Tradiční fantastická cyklistika pomohla Velíškovi ke stříbru