Velmi dobrý výkon podal kadet Tomáš Neschyba. V kategorii do 45 kilogramů získal stříbrnou medaili. „Sice mu to o jeden zásah do vesty nevyšlo na zlato, ale jeho výsledek stavím hodně vysoko. Vyhrál dva boje. Jednoho člena slovenské reprezentace porazil, se druhým těsně prohrál,“ vyjádřil se kouč.

Bez porážky klání v Rimavské Sobotě absolvoval junior Ondřej Janík. „Vyhrál dva boje. Jen potvrdil, že jeho forma roste a že se o něj trenér reprezentace nezajímá náhodou,“ vyzdvihl Lacek výkon bojovníka, který v posledních měsících prošel poměrně značnými výkonnostními peripetiemi. Střídal dobré výkony s těmi horšími.

Na úplném začátku své závodnické dráhy je ještě ne pětiletá Kristýna Slavíková. Skončila sice už v prvním kole, ale výkon podala statečný. „Sice prohrála, ale ve srovnání s Vánočním turnajem tam za ten měsíc a půl vidím velký posun ve výkonnosti. Těší mě, že má do turnajů chuť a chce sbírat zkušenosti,“ chválil nejmladší členku výpravy Petr Lacek.

Turnaj v Rimavské Sobotě byl jeden z těch méně významných, testovacích. Sezona taekwondistů po novoroční pauze ale pomalu nabírá na obrátkách.

Turnajů v Turecku se pod hlavičkou české reprezentace momentálně účastní Iveta Jiránková, Dominika Hronová, David Šimek a Jan Fiala. Velkým testem připravenosti bude turnaj kategorie G (Global Tournament – pozn. aut.) ve Slovinsku v závěru měsíce.