Nováček sice nezvládl samotný vstup do ligové soutěže a dvakrát prohrál, ale v průběhu podzimu začal tabulkou stoupat. Minulý víkend hráči z vesničky u Počátek brali body absolutní elitě soutěže. Remizovali s béčkem Sparty Praha a porazili El Niňo E. „Potvrdilo se, že máme velkou sílu v domácím prostředí. Ve své herně jsme ještě neprohráli," připomenul Miroslav Hanzálek, který za razantním vzestupem klubu stojí.

Právě on to byl, kdo se před pěti lety rozhodl do stolního tenisu investovat a v Polesí vybudoval moderní hernu. „Když jsem tehdy o tom uvažoval, radil jsem se s Tomášem Mastným ze Studené, Jirkou Doubkem a Liborem Smetákem, kteří hráli v Pelhřimově. Všichni mi řekli, ať to postavím tak, aby se tam dala hrát nějaká vyšší soutěž. Jsem rád, že jsem je tehdy poslechl. Dneska máme hernu, která není žádné provizorium. Podlaha, osvětlení a další věci jsou přímo stavěné na míru našemu sportu," popisuje podmínky pro stolní tenis v obci s 98 stálými obyvateli.

Právě nová herna byla tím spouštědlem pro kvalitativní růst celého klubu. I když začátky rozhodně jednoduché nebyly. Znamenalo to buď jít složitou cestou postupů z nejnižší okresní soutěže, nebo nějakou vyšší získat administrativní cestou. Nakonec vyhrála druhá varianta. „Než bychom se dostali z okresu a kraje, trvalo by nám to řadu let. Ligu bychom teď určitě nehráli. Povedlo se nám získat krajský přebor II z Telče, která byla v problémech. To bylo před třemi a půl lety a od té doby jsme jen postupovali," popsal cestu vzhůru Miroslav Hanzálek.

Klíčová byla loňská sezona, kdy Polesí vyhrálo divizi. Navzdory tomu, že mělo velké soupeře v Pelhřimovu a Havlíčkovu Brodu. Tým se samozřejmě postupně formoval a získával na kvalitě. „Libor Smeták nějakou dobu hrával v Pojbukách, kde se poznal s Alenem Korbelem. Toho jsme později získali do našeho týmu, za ním přišel jeho bratr Filip," zmínil zrod současné základní sestavy.
Pro Polesí je momentálně klíčovým hráčem Filip Korbel mladší. Ten je v klubu necelé dva roky. „Přišel k nám z El Niňa. Hrával tam první ligu, měl našlápnuto i do extraligy. Nám přišel pomoci do divize, za celou sezonu neprohrál," připomenul skvělou bilanci jedenadvacetiletého hráče Miroslav Hanzálek a dodal: „Pro mě je to skvělý kluk, se kterým se výborně pracuje. Tichý, skromný, nekouří, nepije. Takového hráče by chtěl mít každý."

Filip Korbel ml. i ve III. lize září. Z hlediska procent vyhraných siglových zápasů není v této soutěži lepšího hráče. Výkon Polesí ale stojí i na dalších.

„Z loni třetiligové Jihlavy přišel Igor Smola. Vzpomenout musím Ondru Doležala, který k nám jezdí z Dačic. Herně pochází ze Studené a loni hrál rovněž v Jihlavě. U nás nyní hostuje. Navzdory tomu, že se jedná o velmi mladého hráče, je velkým přínosem. Zdobí ho hlavně obrovská bojovnost, dokáže otáčet zápasy," nabídl Miroslav Hanzálek pohled do týmu.

Polesí mělo před sezonou jediný cíl. Vzhledem k tomu, že bylo nováčkem, to byla záchrana meta pochopitelná. V závislosti na dobrých výsledcích se plány přece jen trochu mění. „Chtěli jsme se udržet. Nic víc jsme neplánovali. Jen Filip Korbel, který z nás jediný věděl, do čeho jde, před sezonou prohlásil, že máme tým na čtvrté místo. Nikdo jsme mu nevěřili. Teď, když se podívám na naše vylosování, musím uznat, že to není nemožné. Soutěž máme rozehranou skvěle. Jednoznačně nad naše očekávání," přiznal Hanzálek.