„Výsledkově je to pro nás neradostné. Bohužel se projevuje náš úzký kádr a také z extraligových Vinohrad, s nimiž spolupracujeme, přicházejí mladí a nevyhraní hráči. Teď na Kladně ale tým podal dobrý výkon a proti soupeři, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže, jsme sahali minimálně po bodu. Škoda, že jsme nedokázali využít alespoň jednu ze tří přesilovek," uvedl trenér Pelhřimova Petr Zajíček.

KLADNO – PELHŘIMOV 4:3
Kladno platilo za favorita, ale Pelhřimov bojoval a deset minut to byla nejen ve skóre naprosto vyrovnaná partie. Pak domácí dvakrát udeřili. Nejprve ke střele napřáhl Blažek, Venkrbec stačil míček jen vyrazit a dorážka Proška už měnila skóre. V 15. minutě se zrodila akce jako přes kopírák. Střílel Louvar a doklepával Přívara. Pelhřimov v závěru třetiny dostal výhodu přesilovky, poměr střel otočil ve svůj prospěch, ale gólově se prosadit nedokázal.

To se mu povedlo až v úvodu druhé dvacetiminutovky. Knězů si střelu na poslední chvíli rozmyslel a po jeho přihrávce si zcela volný Kos se zakončením poradil na jedničku. Na začátku 33. minuty putoval na trestnou lavičku pelhřimovský Švrkala, ovšem udeřilo na druhé straně, než by se čekalo. Kos vybojoval balonek, vyslal do brejku Charouzka, který zařídil, že se začínalo zase od začátku.

Spartak v úvodu třetí části přežil bez úhony další oslabení, ale to odstartovalo převahu domácího Kladna. Z ní pramenily šance a posléze i góly. Po přihrávce Slivky se trefil Louvar, v 51. minutě navýšil Přívara svou druhou trefou v zápase skóre na 4:2. Pelhřimov se nevzdal a utkání ještě zdramatizoval. Čtyři minuty před koncem v oslabení snížil Kos. Výsledek tak byl na vážkách až do posledních vteřin, Spartak však vyrovnat už nedokázal. Blíže ke gólu byli nakonec domácí, ovšem pár vteřin před koncem Slivka neproměnil trestné střílení.

Branky a nahrávky: 13. Prošek (Blažek), 15. Přívara (Louvar), 49. Louvar (Slivka), 51. Přívara – 23. Kos (Knězů), 34. Charouzek (Kos), 56. Kos (Charouzek). Rozhodčí: Baloun a Čížek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Střely na branku 31:21. Diváci: 80. Třetiny: 2:0, 0:2, 2:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Häusl, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, David, Krůšek.

Ostatní výsledky: Opava – Black Angels 8:9, Hattrick Brno – Svitavy 3:7, Česká Lípa – Ústí nad Labem 9:4, Start98 – Litvínov 6:5, Znojmo – Rožnov pod Radhoštěm 9:3.