„Cílem bylo postoupit. To se nepovedlo, zklamané jsme,“ přiznala dvojka týmu Zuzana Kubáňová. Přesto rodačka z Pelhřimova našla pozitivum: „Za nás všechny hráčky mohu říci to, že jsme tam nechaly vše. Máme svědomí čisté. Částečnou náplastí je, že jsme se vzchopily a vyhrály zápas o třetí místo,“ připomenula výhru nad Polskem v závěru turnaje.

Nutno říci, že český tým do Anglie neodcestoval v nejsilnějším možném složení. Chyběla aktuální mistryně republiky Olga Kolářová. Ta v původní nominaci figurovala, ale ze zdravotních důvodů musela na poslední chvíli start odřeknout „Určitě to pro nás byla ztráta. Měla být naší dvojkou. Pokud by hrála, pomohlo by to celému týmu. Minimálně na pozici hráčky tři by se nám získávaly body snadněji,“ je přesvědčená Kubáňová.

Češky na turnaji začaly skvěle. V základní skupině smetly 3:0 Itálii i Polsko a v předstihu slavily postup do play-of. Nic na tom nezměnila ani prohra 1:2 s Dánskem.

V semifinále proti Finsku se hrálo o vše. Vítěz bral vstupenku mezi elitu. „Měly kvalitní a vyrovnaný tým. Nám navíc nepřál los na pořadí zápasů. Teoreticky jsem měla největší šanci na zisk bodu já, ale měla jsem hrát až na konec. Kdyby to bylo jinak a povedlo se nám získat první bod, mohlo se to třeba vyvíjet jinak,“ krčí rameny. Pelhřimovská rodačka se na kurt ani nedostala, Finky už v tu dobu vedly 2:0.

Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu v Pacově.
Motokros: Absence obhájce Michka využil Szvoboda, cizinec vyhrál i MX2