Sní o titulu mistryně a hodlá pro naplnění cíle udělat hodně. „Po letošním šampionátu jsem se rozhodla, že půjdu do následujících bitev, jak jsem dosud jít nemohla. Nebyly k tomu nikdy vhodný čas nebo finanční či rodinná situace. Kupuji si profesionální licenci na okruh squashových PSA turnajů. Cíl je jasný, najít ještě ten maličký kousek, který mi chybí k tomu, abych získala poslední metu, kterou ještě nemám – titul z MČR ve squashi," uvedla na sociální síti.

Nutno říci, že pro amatérského sportovce to bylo rozhodnutí klíčové. Znamená přestup do profesionální sféry, na což bude muset nalézt především finanční zdroje. A v oblasti malého sportu to nebude snadné.

„Každý takový výjezd na evropský turnaj vyjde na nemalé peníze, zhruba na 8 až 15 tisíc. A každá zkušenost se zahraničními soupeřkami mě jistě hodně posune. Odhazuji tedy stranou veškerou svou pýchu, každá stokoruna mi v tomhle plánu pomůže," adresuje svým přátelům a dosavadním sponzorům.

Že to Kubáňová s naplňováním těch nejvyšších cílů myslí smrtelně váže, napovídá i její další krok. Po sedmi letech ukončila spolupráci s trenérem Janem Rollem. V klidu, bez emocí a po vzájemné dohodě. „Honza je u nás bezkonkurečně nejlepším trenérem a dotáhl mě do reprezentace. Po mistrovství republiky jsme si ale sedli a dohodli se na ukončení naší spolupráce, protože nám téměř vždycky chybělo něco málo, abychom plány dotáhly do toho nejzdárnějšího konce," zdůvodnila své rozhodnutí.
Bez trenéra ale Zuzana Kubáňová není a už průběhu republikového šampionátu plynule a za souhlasu tehdejšího kouče začala spolupracovat s Harrym Londou. „Je to Řeko-Australan, který u nás působí zhruba tři roky. Jeho nadšení jsem velmi ráda přijala. I přes mírnou jazykovou bariéru jsme si hodně sedli a nyní pracujeme na našem tréninkovém plánu tak, abych rozumně skloubila svou práci, profi sport a rodinu. Není to jednoduchá záležitost, ale zvládneme to," prohlásila aktuálně první hráčka českého žebříčku.

Racketlon je nyní na vedlejší koleji

Ta se dosud pohybovala takřka výhradně jen na domácích turnajích, v nejbližší době se chystá přesunou na evropskou scénu. Základní předpoklad kromě výkonnosti k tomu má, získala ho nákupem licence. „Ve squashi, pokud se chcete stát profi hráčem, musíte si koupit licenci. Možností je několik, za rozumné se považují světová a evropská. Vybrala jsem si evropskou celoroční. Světová se samozřejmě více prodraží, nemluvě o dražších výjezdech," přiznala nutnost zvážit ekonomické hledisko.

Kubáňová vyniká nejen ve squashi, v mezinárodním měřítku je podstatně známější jako racketlonistka – tedy ve sportu, jehož je i squash součástí. V minulosti získala hned několik světových titulů, v loňském roce vyhrála premiérový evropský šampionát, který se uskutečnil v Praze. Racketlon ale nyní musí ustoupit do pozadí.

„V něm už mám splněno. Návrat k racketlonu určitě zase chystám, přeci jen je to srdeční a rodinná záležitost, ale v tuhle chvíli to bude spíše společenská věc," naznačila momentální priority.