Ani Turnov nedokázal beze zbytku využít výhody domácího prostředí, před svými fanoušky vyhrál jen jednou. Nedělní čtvrtý duel ovládl Pelhřimov. „Kluci změnili přístup, skvěle bojovali. Mančaft byl neskutečně odhodlaný a soupeře doslova přetlačil,“ liboval si trenér Petr Zajíček.

Série se teď stěhuje na Vysočinu. Pátý rozhodující zápas se hraje v tělocvičně ZŠ Osvobození ve středu od 20 hodin. „Bude to vyrovnané, to jsme věděli už před začátkem celé série. Diváci s námi byli už v Turnově a moc nám pomohli. Věřím, že podobnou podporu budeme mít i v rozhodujícím zápase,“ přeje si Zajíček.

TURNOV – PELHŘIMOV 10:3

Na úvodní branku domácích sice odpověděl ve 14. minutě Fučík, ale ještě do konce třetiny vrátil Turnovu vedení Balatka. Druhá část se Pelhřimovu hrubě nepovedla a víceméně rozhodla. Domácí v ní vytáhli skóre na 8:2 a pak už se utkání jen dohrávalo.

Branky a nahrávky: 5. Rozkovec (Rondoš), 18. Balatka (Rozkovec), 24. Hejduk (Rozkovec), 26. Matěcha (Sekyra), 32. Balatka (Sekyra), 33. Palatínus (Matěcha), 35. Hejduk (Rozkovec), 38. Sekyra, 57. Rondoš (Vlásek), 58. Korych – 14. Fučík (Vlach), 23. Knězů (Poduška), 50. Brothánek (Knězů). Rozhodčí: Rousek a Sochůrek. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 105. Třetiny: 2:1, 6:1, 2:1. Pelhřimov: Kuchař (46. O. Kocián) – Váňa, T. Kocián, Drgoňa, Knězů, Zrzavý, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Brothánek, Běhounek.

TURNOV – PELHŘIMOV 5:8

Když v 11. minutě poslal domácí do vedení Balatka, vypadalo to, že celá série směřuje ke konci. Pelhřimov ale příkladně zabojoval a ještě do konce třetiny otočili skóre Fučík a Knězů. Domácí pak sice vyrovnali, ale ve zbytku zápasu už tahali za kratší konec provazu. Ve třetí části využil přesilovku Blažek a tentýž hráč upravil v 52. minutě na 2:4. Střelecké dostihy v závěru Pelhřimov zvládl na jedničku.

Branky a nahrávky: 12. Balatka (Rozkovec), 27. Švitorka (Palatínus), 55. Balatka (Hejduk), 58. Matěcha (Sekyra), 59. Matěcha (Palatínus) – 19. Fučík (Kocián), 20. Knězů (Zrzavý), 50. Blažek (Fučík), 52. Blažek (Běhounek), 55. Poduška, 56. Váňa (Knězů), 57. Fučík (Poduška), 60. Běhounek (Fučík). Rozhodčí: Monzer a Procházka. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 89. Třetiny: 1:2, 1:0, 3:6. Pelhřimov: Kuchař – T. Kocián, Blažek, Váňa, Knězů, Zrzavý, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Brothánek, Drgoňa, Běhounek.