Ti v hale základní školy Osvobození přivítají 1. MVIL Ostrava. Síly tak budou měřit poslední dva týmy tabulky I. ligy.
„Pro nás už je každý zápas přípravou na play down, utkání z Ostravou nebude jiné," potvrdil trenér Pelhřimova Petr Zajíček a dodal: „I v týdnu o tréninku jsem k hráčům mluvil v tom směru, že už se budeme připravovat na závěr sezony a tomu tak trochu podřídíme složení jednotlivých pětek."

Využijí pendly

Pelhřimov se v průběhu vánoční pauzy pokusil doplnit kádr a stejně jako před týdnem v Ústí nad Labem hodlá hrát na tři pětky. „První dvě vytvořím z pelhřimovských hráčů, do té třetí zařadím pendly z Vinohrad," objasnil Zajíček svůj záměr.

Ve třetí lajně by měli nastoupit i Skřivánek se Zavadilem, kteří mají poměrně jisté místo v superligovém kádru Vinohrad, přesto by měli v závěru sezony pomoci i Pelhřimovu. Má to ovšem jedno úskalí. „Také Vinohrady budou hrát o záchranu, proto s nimi mohu počítat až pro případné druhé kolo play down. I k tomu je nutné, aby odehráli určitý počet zápasů v základní části, proto teď budou nastupovat hlavně za nás," informoval trenér Pelhřimova.

Také Ostrava směřuje k bojům o záchranu. Zatím získala jen pět bodů. „Viděl jsem jí na videu a dostal jsem poměrně podrobné reference od trenérů týmů, které s ní letos hrály. Předností soupeře je dobrá fyzická kondice, Ostrava dokáže rozehrávku soupeře napadat celý zápas. Musíme si rychle předávat míček. Pokud se nám to bude dařit, budou se nám hlavně po stranách otvírat prostory k útočení," zná Zajíček recept na soupeře.