Ostravský MVIL sice v prvním domácím zápase porazili a sérii vyrovnali, ale rozhodující zápas se stal kořistí Severomoravanů.

Přesto naděje Pelhřimova na návrat do druhé nejvyšší soutěže žije. V play up  II. ligy je čeká ještě jedna série na dva vítězné zápasy. V ní bude Spartak měřit síly s Královým Dvorem. Vítěz se bude radovat z postupu, poražený zůstane i pro příští sezonu druholigový.

PELHŘIMOV – MVIL OSTRAVA 8:6
Pelhřimov sice brzy prohrával, ale z šoku se rychle otřepal a už v první třetině si vzal vedení. Obrat obstaral dvěma góly Bína. Konec třetiny však přinesl gól ostravského Šebesty.
Hosté, kteří spoléhali na hodně důraznou hru a měli tudíž problémy s dodržováním pravidel, ve druhé části dlouho tahali za delší konec provazu. Vedli 3:2 a 4:3. Knězů ovšem v přesilovce pěti proti třem vyrovnal a v samotném závěru po akci J. Kotena vrátil vedení na pelhřimovskou stranu Bína.

Spartak ve třetí třetině trestal chyby soupeře a povedlo se mu odskočit až na 7:4. Pak ovšem přišly fauly a chvilka nepozornosti, což vyústilo ke snížení hostů na 7:6. Ve velice dramatickém závěru Ostrava trefila tyč a z protiútoku Kos pečetil vítězství Pelhřimova.

Branky: 11., 13. a 40. Bína, 34. a 52. Kučera, 38. Knězů, 48. Brychca, 58. Kos – 3. a 55. Janečka, 19. a 27. Šebesta, 37. Besta, 55. Dombrovský. Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:1. Diváci: 207. Třetiny: 2:2, 3:2, 3:2. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Bína, Švrkala, Kučera, J. Koten, T. Koten, Knězů, Zrzavý, Blažek, Poduška.

PELHŘIMOV – MVIL OSTRAVA 3:4
Do rozhodujícího zápasu vstoupili útočněji hosté, ale dlouho dominovaly obrany. První padla ta pelhřimovská. Tlak Ostravy kořenil gólem důrazný Dombrovský, a na něj přilepil další trefu Janečka. Spartak se dostal do nezáviděníhodné situace a začal chybovat.

Jednu z velkých chyb vyrobil ve 22. minutě a Machálek ji trestal gólem. Teprve potom začali domácí tlačit na pilu. Zvýšená frekvence střelby přinesla gólové vyjádření paradoxně při vlastním oslabení, kdy se trefil ze standardky Kos. Domácí vlétli do poslední třetiny jako uragán.

Po dvou Kosových nahrávkách se prosadili Poduška a Bína, takže se ve 44. minutě začínalo znovu. Pelhřimov byl k postupovému gólu blízko, Poduška trefil tyč, Kos napálil břevno. Do černého zamířili nakonec hosté, když při přesilovce  skóroval Janečka.

Branky: 40. Kos, 43. Poduška, 44. Bína – 18. a 47. Janečka, 17. Dombrovský, 22. Machálek. Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 201. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:1. Pelhřimov: Venkrbec – Kos, Brychca, Bína, Švrkala, Kučera, J. Koten, T. Koten, Knězů, Zrzavý, Blažek, Poduška.