Play up II. ligy pokračuje a ve hře je ještě jedna vstupenka na cestu o patro výše. Tu získá lepší z dvojice Králův Dvůr – Pelhřimov.

Závěrečná část druholigového play up zítra startuje v hale Středočechů. Florbalisté z předměstí Berouna proklouzli do bojů o I. ligu z třetího místa divize II. Před nimi skončily rezervní týmy extraligistů Sparty Praha a Mladé Boleslavi.

„Hráli soutěž, která je plná béček. Nemyslím si, že divize II bude tak kvalitní jako severomoravská skupina, odkud jsme měli prvního soupeře. Musím ale přiznat, že kromě toho, co se dá vyčíst z internetu, žádné další zprávy o soupeři nemám,“ svěřil se trenér Spartaku Pelhřimov Petr Zajíček, který považuje šance obou protivníků na postup za vyrovnané.

Králův Dvůr v prvním kole play up narazil na favorizovanou Českou Lípu a Severočeši vybojovali postup už po dvou zápasech. Pelhřimov se tahal o vstupenku do druhé nejvyšší soutěže s Ostravou. Třetí rozhodující utkání prohrál jen o gól. Spartak se tedy musel smiřovat s velkým zklamáním.

„Máme v mužstvu dvě skupiny hráčů. Ti velezkušení se s tím vyrovnali dobře, cítím z nich, že se už soustředí na dalšího soupeře. Mladíky to snad ani nepostihlo, protože celá série byla tak rychlá, že si podle mě ani pořádně nedokázali uvědomit, o co všechno jsme hráli. Se svěšenými hlavami tedy proti Královu Dvoru nastupovat nebudeme,“ je přesvědčen Zajíček.

Spartak má ve svém středu celou řadu hráčů, kteří  prošli prvoligovými boji. Zkušenosti by mohly hovořit v jeho prospěch. To ale trenér zpochybňuje: „Zkušenosti nám nechybí, ale může je mít i soupeř. V jeho týmu je několik hráčů, kteří dříve hráli za Bohemians,“ vysvětlil.

Navíc marodka pelhřimovského týmu není malá. Dlouhodobě zraněný je Václav Fučík, Tomáše Kotena stále trápí bolavé rameno a sezona skončila pro Jana Kotena.

„Při zápase s Ostravou si natrhl lýtkový sval. Do play up už nezasáhne,“ přiznal ztrátu zkušeného beka Petr Zajíček. Ten přesto věří v postup.

„Musíme se zaměřit na obranu, protože útok máme velmi kvalitní. Nějaký ten gól vždycky dáme. Hodně budou také rozhodovat výkony brankářů. Veřím ale, že na hřišti soupeře uspějeme, ačkoliv toho mohou hnát kupředu i tři stovky diváků. Lidí tam chodí na florbal opravdu hodně,“ informoval kouč.