Vyrovnanější z dvojice duelů byl ten první. V něm byl Spartak ve hře hodně dlouho. Rozhodoval až úplný konec. „Myslím, že jsme velkého favorita v hodně potrápili. Škoda naší chyby v posledních minutách utkání,“ musel litovat trenér Petr Zajíček.

Pelhřimov rychle prohrával 5:2, ale pak našel síly na srdnatý vzdor. Ještě do konce první třetiny snížil Fučík, a ve třetí se o srovnání stavu zasloužili v přesilovce úspěšní Poduška a Zrzavý. Favorit se musel klepat, ovšem konec zvládl. Přihrávku Voltnera proměnil ve vítězný gól Mati. Výhru domácích ještě stihl orazítkovat Kolajta.

V odvetě Spartak rychle přišel o iluze. Troopers využili dvě přesilové hry, čímž se střelecky chytili. Na začátku druhé třetiny už to bylo 5:0, takže se jen dohrávalo. „Utkání rozhodla naše naivní první třetina, v níž jsme vyrobili spoustu chyb a soupeř je potrestal. Zbytek utkání jsme tahali za o hodně kratší konec,“ netajil zklamání Petr Zajíček.

Nutno říci, že domácí oproti prvnímu zápasu o hodně vylepšili střeleckou produktivitu. V první třetině vstřelili čtyři branky, ačkoliv mířili jen šestkrát mezi tyče.

To je ale Spartaku málo platné. Stejně jako to, že bojoval ze všech sil. Na víc než na snížení se nezmohl. Korigoval na 5:1, 6:2 a 7:3. Konec zápasu už byl doslova krasojízdou favorita. Jeho jednoznačné vítězství v poslední desetiminutovce střelecky vyšperkovali Suchomel, Pavla a Mlejnek.

Série se hraje na čtyři vítězné zápasy. V sobotu a v neděli tak bude mít výhodu domácího prostředí Pelhřimov.

Čtvrtfinále play-off – 1. zápasy:

TROOPERS – PELHŘIMOV 7:5

Branky a nahrávky: 9. Knotek (Suchomel), 9. Kolajta (Kadlec), 19. Voltner (Minich), 19. Budík (Jeski), 19. Kadlec (Pavla), 58. Mati (Voltner), 59. Kolajta – 17. Knězů (Běhounek), 18. Brothánek, 20. Fučík (Poduška), 41. Poduška (Fučík), 52. Zrzavý. Rozhodčí: D. Bartošek a M. Bartošek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 98. Třetiny: 5:3, 0:0, 2:2. Pelhřimov: Tvrdý – Švrkala, Knězů, Zrzavý, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Smejkal, Šulc, Brothánek, Běhounek.

Letka Toman – 1. MVIL Ostrava 9:4, Hranice – Kopřivnice 4:6, Horní Suchá – Klobouky 6:5.

Čtvrtfinále play-off – 2. zápasy:

TROOPERS – PELHŘIMOV 10:3

Branky a nahrávky: 6. Jeski (Peška), 8. Kolajta (Knotek), 11. Budík, 17. Knotek (Budík), 21. Knotek (Budík), 32. Budík (Knotek), 40. Budík (Knotek), 51. Suchomel (Knotek), 56. Pavla (Kadlec), 58. Mlejnek (Pavla). Rozhodčí: Hudeček a Rochovanský. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. Diváci: 84. Třetiny: 4:0, 3:2, 3:1. Pelhřimov: Kuchař (54. Domanský) – Švrkala, Blažek, Knězů, Zrzavý, Poduška, Vlach, Mozr, Fučík, Hendrych, Smejkal, Šulc, Běhounek.

Letka Toman – 1. MVIL Ostrava 12:2, Hranice – Kopřivnice 5:6 po prodloužení, Horní Suchá – Klobouky 3:4.